Bir Fincan Kahve Sohbetleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Haber Tarihi: 23.12.2016
Bankacılık ve Finans Topluluğu tarafından Bir Fincan Kahve etkinliği düzenlendi.

Bankacılık ve Finans topluluğu kuruluşundan bu yana ismiyle özdeşleşen “Bir Fincan Kahve” sohbetlerine devam ediyor. Bir Fincan Kahve’nin bu sene ki ilk konuğu İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Hasan Erkesim oldu.

Sütlüce yerleşkesinde yapılan etkinliğe Bankacılık ve Finans Topluluğu danışman hocası Prof. Dr. Esin Okay ile öğrenciler katıldı. İş Dünyası ve Üniversite İlişkileri konulu sohbette Erkesim, öğrencileri piyasada aranan kalifiye eleman olarak yetiştirdiklerini ifade ederek, ‘Topluluklarımız  aracılığıyla öğrencilerimizin iş adamlarına daha yakın olmalarını sağlamak istiyoruz. Maddi ve manevi desteklerimizle sonuna kadar öğrencilerimizin yanındayız’ dedi. Öğrencilerin üretecekleri projelere de her zaman destek olacaklarını söyleyen Erkesim, ‘Öğrencilerin proje üretmesi bizim için çok önemli. İş hayatına atıldığınızda doğru adım atmak ya da iyi bir kariyer yapmak için hedefler daima büyük tutulmalı’ dedi. Erkesim, Öğrencilerimiz üniversite hayatı boyunca sadece akademik başarıya endeksli olarak çalışmamalı. Bu süreçte öğrencilerimiz iş hayatına da atılmalı, böylece mezun olduklarında diğer mezunlardan daha çok avantajları olacağını söyledi.

50 öğrencinin katılımıyla oldukça verimli bir ortamda gerçekleşen etkinlik sonunda Hasan Erkesim’e teşekkür belgesini BFK Danışman hocası Prof. Dr. Esin Okay ve Bankacılık ve Finans Topluluğu Başkanı Mustafa Yaman takdim etti.