Üniversite Karate Takımımız Avrupa Şampiyonu

Haber Tarihi: 29.07.2017
Portekiz’in Coimbra şehrinde düzenlenen EUSA 2017 Avrupa Üniversitelerarası Şampiyonasında 29 ülkeden 203 üniversite katıldığı müsabakalarda İstanbul Ticaret Üniversitesi Karate takımı, ülkemizi Avrupa’da da büyük bir başarıyla temsil etti.

Geçtiğimiz günlerde “Türkiye Üniversite Oyunları”nda takım halinde şampiyon olan İstanbul Ticaret Üniversitesi Karate takımı, ülkemize Avrupa’da da büyük bir gurur yaşattı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Karate takımı, Türkiye adına önemli bir sınavdan 1 Altın 2 Bronz madalya ile dönüyor. Şotokan Karate antrenörü Levent Aydemir nezaretinde çalışan üniversitemizin karate takımı oyuncuları, müsabakalardaki başarıları dolayısıyla toplamda üç altın ve sekiz bronz madalyaya hak kazandılar. Büyük bir başarı sergileyen İstanbul Ticaret Üniversitesi Karate Takımı Kata müsabakalarında Avrupa Şampiyonu oldu.

Avrupa Üniversitelerarası Karate Şampiyonası’nda al bayrağı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi pankartını yan yana dalgalandıran takımımız, üniversitemize ve ülkemize büyük gurur yaşattı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Yönetimi, takım oyuncularımız Fatih Sadullah Selman, Yavuz Selim Oruç, Enes Topal, Atabey Şahin, Yücel Şentürk, M.Fatih Şahin, Mustafa Özyıldız, Şükrü Onur Demir, Beyza Coşkun, Selvanur Akkurt, Beyza Güney ile şampiyonada emeği geçen Sağlık, Spor ve Kültür Daire Başkanlığı personeline emeklerinden dolayı teşekkür etti.