Amman Ticaret Odası ile işbirliğine ilk adım atıldı

Haber Tarihi: 04.05.2017
İstanbul Ticaret Üniversitesi, Ürdün’ün başkenti Amman’dan önemli bir heyet ağırladı. İstanbul Ticaret Odası ile görüşmeler yapmak üzere İstanbul’a gelen Amman Ticaret Odası heyeti, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni de ziyaret etti. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Prof. Dr. Özgür Çengel, Genel Sekreter Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, Ticaret Uygulama Merkez Müdürü Adnan Eceviş ile Değişim Programları ve Uluslararası Ofis Kurum Koordinatörü Dr. Olcay Şemieoğlu tarafından Sütlüce Kampüsünde ağırlanan heyetle bir de toplantı gerçekleştirildi.

Amman Ticaret Odası Başkanı, Senator Issa H. Murad, Amman Ticaret Odası Genel Direktör Yardımcısı Hisham M. Akram Dweik, Yönmetim Kurulu Üyeleri Reem Badran ve Tarek H. Tabbaa, Amman Ticaret Odası Eğitim Akademisi Direktörü Dr. Waseem Haddad ve Ürdün Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Sorumlusu Bislan Jalouqa’dan oluşan heyet, Dr. Olvay Şemieoğlu tarafından yapılan üniversite sunumunu ilgiyle takip etti.

Amman Ticaret Odası Eğitim Akademisi’nin sunumundan sonra devam edilen toplantıda İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Amman Ticaret Odası Eğitim Akademisi arasında yapılabilecek akademik anlaşmalar, mesleki eğitim faaliyetleri vb. konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantı sonrasında, her iki kurum arasındaki işbirliğinin ilk basamağı olacak İşbirliği Mutabakat Anlaşması’nın imzalanmasına karar verildi.