Bizden Biri

Anne tavsiyesini dinledi ‘’aranan’’ tasarımcı oldu

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Elif Canberk, henüz 21 yaşında olmasına rağmen, tasarladığı mücevherlerle adını sektörde duyurmaya başladı. Mücevherat Mühendisliği Bölümü’nü annesinin tavsiyesi üzerine seçen Elif, daha şimdiden bir firmada çalışıyor, ayrıca tasarımlarını bireysel olarak da seri üretim yapılmak üzere firmalara satıyor.
 

Devamı için tıklayınız...


Daha okurken işlerini kurdular

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde hukuk üçüncü sınıfta okuyan iki öğrenci, insanların hayatını kolaylaştırma fikrinden hareketle, bir internet sitesi kurdular. Site sayesinde kişilere, evlerinde yaşanan herhangi bir sorunun ya da ihtiyacın giderilmesi için bilgisayar, akıllı telefon ve internet bağlantısı yeterli oluyor. 

Devamı için tıklayınız...


Kariyerini oyuncakları şekillendirdi

“İğneler ve makaslar benim için hiç tehlikeli olmadı…” Bu sözlerin sahibi; ünü giderek artan, tasarımları Londra’daki butiklerde büyük ilgi gören, yakında Kuveyt ve Dubai’ye de satılacak, modacı Sema Gürışık’a ait. İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı mezunu Sema Gürışık’ın kariyer başlangıcı, oyuncak dikiş makinesi ile oyuncak bebeklerine kıyafet dikmeye çalıştığı günlere, yani çocukluğuna kadar uzanıyor.

Devamı için tıklayınız...


Azim ve başarının adı: Gündem Emine

Doğduğunda beyin felci geçirdi. Doktorlar 4 sene ömür biçti. Zeka geriliği teşhisi kondu. O kız, şimdi üniversite öğrencisi ve yüzmede bir şampiyon.

Devamı için tıklayınız...


Oyundan iş çıkardılar

İkisi de 19 yaşında... İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni kazanınca Hazırlık Okulu’nda aynı sınıfta yer aldılar. Böylece tanıştılar. Sıkı dostluğa evrilen bu tanışma, ikisini de dünyaca ünlü isimler haline getirecek bir müthiş başarının ilk adımı oldu. İç Mimarlık öğrencisi Salih’in tasarladığı dijital oyunu, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrencisi Abdulmecid pazarladı.

Devamı için tıklayınız...


Antika dikiş makinesi kariyerine ışık oldu

İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nden bu yıl mezun olan Melis Öztuncer, okul bitirme projesi olan tasarımlarıyla MESİAD Yarışması’nda ikinci oldu ve kariyeri için çok önemli bir fırsat yakaladı. Bugünkü başarısının temelleri ise ikibinli yılların başında, yani çocukluğunda atıldı. Babaannesi ile birlikte eski dikiş makinasının başına geçip, oyuncak bebekleri için diktiği elbiseler, moda tasarımına ilgi duymasını sağladı.

Devamı için tıklayınız...

Antrenör baba şampiyon yetiştirdi

Selvanur Akkurt henüz 19 yaşında. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde hazırlık okulunu bitirdi, kazandığı bölüm olan Psikoloji’de okumaya başlayacak. Kısa süre önce kazandığı Avrupa Şampiyonluğu ile büyük gurur yaşadı. Şampiyonluğun hikâyesi çocukluğuna kadar uzanıyor.

Devamı için tıklayınız...


Henüz hayatının baharında: Her parmağında bir marifet

Üniversitemiz Bankacılık ve Finans Bölümü 3. sınıf öğrencisi Emre Karagöz, gençlere örnek olacak bir başarı hikâyesi yazıyor. İkinci bir üniversitede İşletme okuyor, fakat CV’sinde yazılanlar bu kadarla sınırlı değil. İşte daha 22 yaşına basmasına daha 7 ay olan Emre’nin hikâyesi… 

Devamı için tıklayınız...

İki Erasmus öğrencisinin gözünden İstanbul

Kata Szabo ile Marco Aparicio. Biri Macaristan’dan diğeri İspanya’dan İstanbul’a gelen Erasmus öğrencileri. İkisi de İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde okuyor. Ve işte onların gözünde İstanbul ve İstanbul Ticaret Üniversitesi…

Devamı için tıklayınız...


Henüz 24 yaşında ama 6 ülkeye ihracat yapıyor

Genç bir iş adamı Fatih Erdinç. Dış ticaretle uğraşıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret okudu. İlk ithalatını üniversite 1. sınıftayken, henüz 18 yaşındayken yaptı. Başarı merdivenini hızlı adımlarla tırmanıyor.

Devamı için tıklayınız...


Henüz 19 yaşında, paylaşılamıyor

İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Emre Kurt, basketbolda başarı merdivenlerini hızla tırmanıyor. Okul takımıyla başarıdan başarıya koşan Emre, çifte vatandaşlık nedeniyle Bulgaristan Milli Takımı’nda da forma giyiyor. Emre’ye Türkiye, Bulgaristan ve Çek Cumhuriyeti’nden teklifler yağıyor.

Devamı için tıklayınız...


Hiperaktif bir çocuktu; 4 yaşındayken spora başladı

Bir çocuk düşünün. Ele avuca sığmıyor. Tıp doktoru olan anne ve babası çareyi spora başlatmakta buluyor. Ve o çocuk kısa sürede, Türkiye’nin göğsünü kabartan başarılara imza atıyor.

Devamı için tıklayınız...


Kimsesizler için yarıştı; 30 bin lira kazandı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Ekonomi bölümü 3. sınıf öğrencisi Furkan Özyılmaz, bir bilgi yarışmasına kimsesiz çocuklara yardım amacıyla katıldı. Furkan, kazandığı ödülü, Afrika ve Hindistan’daki muhtaç çocuklara harcayacak.

Devamı için tıklayınız...


Çenesinin yarılması, oynamasına engel olamadı; O bir kahraman

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin başarılı basketbolcusu Ece Portakal, çok ciddi bir sakatlık yaşamasına rağmen maça geri döndü, takımını galibiyete taşıdı.

Devamı için tıklayınız...


4 kardeşin dördü de üniversitemizi seçti

Önce Ayşenur Koç, Mekatronik Mühendisliği Bölümü’ne girdi. Sonra iki yaş küçük Elif Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü seçti. Yusuf ise başka bir vakıf üniversitesini bırakarak kardeşlerinin tercih ettiği üniversitemizde halkla ilişkiler bölümünü tercih etti. Bu yıl ise ailenin en küçüğü Faruk sınava girdi ve tercihini yine ablaları ve abisinin okuduğu üniversitemizden yana kullandı ve  psikoloji bölümünü kazandı. 

Devamı için tıklayınız...


Genç Girişimcilerin ilk hedefi, 250 üyeli en aktif kulüp olmak

Üniversitemizde faaliyet gösteren 60’a yakın öğrenci kulübü içerisinde bazıları var ki, hem düzenledikleri etkinlikler hem de aldıkları ödüllerle ön plana çıkıyor. Bu hafta, örnek çalışmalarıyla diğer kulüplere örnek olabilecek Girişimcilik Kulübü’ne misafir oluyoruz.

Devamı için tıklayınız...