İstanbul Ticaret Üniversitesi İçin Çok Neden


NEDEN TİCARET?

1. Farklı kategorilerde yüksek oranlı burs imkanlarından faydalanabilir ve makul ücret ödeyerek Üniversite okuyabilirsin.
 
 
2. Derslerde öğrendiğin şeylerin işin yarısı olduğunu, diğer yarısını derslerde tanıştığın insanların oluşturduğunu fark edeceksin.  Network artık günümüzün en önemli hususlarından.
 
 
3. Avrupa'nın en büyük odası olan İstanbul Ticaret Odası(İTO) tarafından kurulduğu için iş ve staj olanakları her zaman fazla.

             
 
4. 16 yıllık deneyim.

 
5. İstanbul Ticaret Üniversitesi iş dünyasının istekleri doğrultusunda tasarlanmış uygulamalı bir üniversite olduğu için gelecekteki hayatını Üniversitedeyken prova edeceksin.

 
 6. İstanbul Ticaret Üniversitesinde istediğin kulüpleri kurabilir  ve etkinliklerini Üniversite’nin desteğiyle beraber anında gerçekleştirebilirsin. Daha fazla sosyalleşebilir ve etkin rollerde bulunabilirsin.

  
7. İstanbul’un merkezinde ve seçkin semtlerinde konumlandırılmış olan Sütlüce ve Küçükyalı kampüslerinden dolayı yollarda ömrün geçmeyecek ve İstanbul’un tadını çıkarabileceksin.
 
 
8. Ufkunuzu açacak geniş akademik kadro,
    80 Prof. Dr. - 40 Doç. Dr. - 82 Yrd. Doç. Dr. -  20 Dr. Öğr. Gör. – 42 Öğr. Gör. – 45 Okutman – 1 Uzman – 53 Arş. Gör. 
 
 
 9. Partner olan üniversiteler ile bölümüne uygun Avrupa ülkelerine giderek eğitimini orada tamamlama fırsatı yakalayabilirsin.

10. Çift anadal ve yandal imkanlarımızı değerlendirebilir, 3.25’in üstünde ortalama yaparsan ücret ödemeden farklı bir bölümde çift anadal yaparak 2 diplomayla mezun olabilirsin.