Ek Yabancı Diller

 Genel Bilgi 


21. yüzyılın sürekli ve büyük bir ivmeyle değişen koşullarında, iş dünyasının beklentileri de giderek artmaktadır. Bir süre önce bir yabancı dili akıcı bir şekilde konuşup yazabilmek önemli ve yeterli bir nitelik olarak değerlendirilirken, günümüzün ticari hayatında ikinci bir yabancı dil bilmek, aranan bir özellik haline gelmiştir. İş dünyasının üniversitesi olmak şiarıyla yola çıkan üniversitemiz, öğrencilerimizi bu alanda donanımlı hale getirmek gayesiyle Ek Yabancı Diller Programı çerçevesinde yedi farklı yabancı dili seçmeli ders olarak fakülte öğrencilerimize sunmaktadır. 
 
Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Japonca ve Çince dillerinde verilen ek yabancı dil dersleri, Cumartesi günleri Sütlüce Yerleşkemizde gerçekleştirilmektedir. Alanında deneyimli ve yetkin okutmanlarımız tarafından yürütülen dersler altı farklı seviyede verilmektedir. 
 
Tüm fakülte öğrencileri ikinci sınıftan itibaren Ek Yabancı Diller Programından ders seçebilmektedir. Öğrenciler alacakları dersler çakışmadığı sürece, biri sabah diğeri öğleden sonra olmak üzere, iki ek yabancı dil seçebilirler. Ancak öğrencinin bir ek yabancı dil kurunu alabilmek için aynı dile ait önceki kurları başarıyla tamamlamış olması gerekmektedir. 
 
Özel Öğrenci Statüsü: Öğrenciler derse resmi olarak kayıt yaptıramadıkları durumlarda; sınıf kapasitesinin uygun olması, ilgili dilin öğretim görevlisinin onaylaması ve ilgili dersin tüm gerekliliklerini (sınav, ödev, ders devamı gibi) yerine getirmeyi taahhüt etmesi koşulu ile ek yabancı dil derslerini özel öğrenci statüsünde takip edebilirler.

 

Şenay Kaplan 

Ek Yabancı Diller Programı Koordinatörü
skaplan@ticaret.edu.tr


Almanca

Çince

Fransızca

İtalyanca

İspanyolca

Japonca

Rusça