İletişim Menüsünü Tanımak

İletişim Menüsünü Tanımak

Sistemde bulunan tüm iletişim araçlarına İletişim Ana Sayfası ekranından ulaşılabilir. İletişim Ana Sayfasına erişim için:

A. İstanbul Ticaret Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi'ne (TİCUES) giriş yapılır,

B. İletişim menüsüne tıklanır.

Tüm kullanıcılar için İletişim Ana Sayfası ekranı aşağıdaki gibidir:

İletişim Ana Sayfası

İletişim Ana Sayfasından ulaşılabilecek ekranlar ve görevleri şu şekildedir:

 • Akademik Takvim - Öğrenci İşleri Başkanlığı tarafından ha 

  İletişim Ana Sayfasından ulaşılabilecek ekranlar ve görevleri şu şekildedir:

  • Akademik Takvim - Öğrenci İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış olan akademik dönem içindeki önemli tarihlerin listesi, Akademik Takvim ekranında izlenebilir. Yani Akademik Takvim ekranında listelenecek önemli tarihlerin sisteme eklenmesi işlemini Öğrenci İşleri kullanıcısı gerçekleştirmektedir.

  • Duyurular - Öğretim Elemanı, Bölüm Başkanı, Bölüm Sekreteri, Öğrenci İşleri tarafından yapılan duyuruları tüm kullanıcılar Duyurular ekranından takip edilebilir. Ayrıca bu ekranda duyuruların başlangıç ya da bitiş tarihleri belirli bir tarih aralığında olacak şekilde filtre edilebilir.

  • Mesajlar - Tüm kullanıcılar kendilerine gelen mesajları okumak ya da mesaj göndermek için Mesajlar ekranını kullanabilir. Gelen mesaj okunduktan sonra, mesajın okunduğu ekranda da yanıt gönderme işlemi yapılabilir.

  • Tartışma Grupları-  'Derslerle ilgili yada genel konularla ilgili tartışma gruplarını listelemek',' bu tartışma gruplarındaki konulara ulaşmak ve konu eklemek','konularla ilgili olarak mesaj yazmak' için Tartışma Grupları ekranı kullanılabilir.Öğretim Elemanı tarafından , bir grupta "Onay Sürecini Açık Hale Getir" seçeneğine tıklanarak gruba yazılan mesajlar, mesaj listesinde eğitmen tarafından onaylanana dek, öğrenciler tarafından görüntülenemeyecek şekilde ayarlanabilir. Kullanıcı gruplarına göre Tartışma Grupları listesinde farklılıklar olabilir. Ör: Bölüm Başkanı - Atandığı bölümlerle ilgili tartışma gruplarını görür.

  • Sanal Sınıf (Sohbet) - Sanal Sınıf (Sohbet) aracına ulaşılan ekrandır. Sanal Sınıf (Sohbet) ekranında Sanal Sınıf (Sohbet) Bilgileri alanında gerekli linklere tıklayarak gerekli sohbet aracı açılır ve arşive ulaşılabilir.

  • Kişisel Takvim - Kişisel notların tutulabileceği, yapılan duyuruların ve akademik takvimin birlikte görüntülenebildiği, aylık bazdaki takvim görüntüsü Kişisel Takvim ekranında yer alır.