Ayarlar Menüsüyle Çalışmak

Ayarlar Menüsüyle Çalışmak

Sistemdeki tüm bilgilere ulaşmak, ayarları güncellemek ve sistem içinde arama yapmak için gerekli fonksiyonlar Ayarlar Ana Sayfası ekranında bulunabilir.

Kullanıcılar Ayarlar Menüsü'ne tıklayınca, aşağıdaki gibi Ayarlar Ana Sayfası ekranına ulaşabilir:

Ana Sayfa

Ayarlar Ana Sayfası ekranından ulaşılabilen 5 farklı ekran vardır. Bu ekranlara ulaşmayı sağlayan bağlantılar ve işlevleri şu şekildedir:

 1. Kişisel Bilgiler

  Tüm kullanıcılar, kişisel bilgilerini görüntülemek ve güncellemek için Kişisel Bilgiler ekranını kullanabilir.

 2. Parola Güncelleme

  Tüm kullanıcılar, sisteme girişte kullandıklari parolalarını güncelleyebilmek için Parola Güncelleme ekranını kullanabilir.

  Kullanıcı parola güncelleme ekranında yapılabilecek güncelleme işleminin kritik bir güncelleme olması sebebiyle doğrulama amaçlı olarak T.C. kimlik numarası istenmektedir. Kullanıcının T.C. kimlik numarası, sisteme kayıtlı değilse Sistem Yöneticisi tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

 3. Sıkça Sorulan Sorular

  Sistemin kullanımı ile ilgili karşılaşılan genel sorunlarla ilgili sorular ve yanıtları Sıkça Sorulan Sorular ekranında bulunabilir.

 4. Gelişmiş Arama

  Sistemde bulunan dersler, şubeler ve kullanıcılar üzerinde gelişmis arama aracı kullanılarak istenilen öğeyle ilgili olarak arama ve listeleme yapılabilir. Ör: MYO diye arama yapınca Bölümler altında, Programlar altında yer alan MYO ile ilgili tüm veriler karıimıza çıkar.

 5. Geri Bildirim Formu

  Tüm kullanıcıların istek ve şikâyetleri için Geri Bildirim Formu ekranı kullanılabilir.