İlk kayıt Rektör Prof.Dr. Ekren’den

Haber Tarihi: 17.08.2017
İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni kazanan ve aileye yeni katılan 1095 öğrenci, kayıtlarını bir an önce yaptırabilmek için Sütlüce Yerleşkesine akın ettiler. Sabah erken saatlerden itibaren çoğu aileleriyle birlikte yerleşkeye gelen öğrencilerin heyecanı dikkatlerden kaçmadı. Ancak aralarından iki öğrenci kayıt heyecanının diğerlerinden farklı yaşadı.

Üçüncü tercihi olan Hukuk Fakültesi’ni yüzde 25 burslu kazanan, babası İTO’ya kayıtlı olduğu için ayrıca İTO indiriminden faydalanan, bu arada aylık 350 TL tercih bursu da alacak olan Özgenur Uğurlu ile yine 3. tercihi olan Hukuk Fakültesi’ni kazanan bu sayede aylık 350 TL burs alacak olan ve kayıt için Çanakkale’den gelen Emir Osman Gökçe, büyük bir sürpriz yaşadılar. İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren ile Genel Sekreter Prof. Dr. Murat Kasımoğlu birinci sırada kaydını yaptıran Özgenur Uğurlu ile ikinci sırada kayıt yaptıran Emir Osman Gökçe’ye, işlemleri sırasında eşlik ettiler. Prof. Dr. Ekren ile Prof. Dr. Kasımoğlu, öğrenciler ve aileleriyle bir süre sohbet ettiler ve işlemleri tamamlandıktan sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne üçüncü sırada kayır yaptıran ise birinci tercihi olan İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü yüzde 50 burslu kazanan Ahmet Dinçer oldu. Ahmet Dinçer de tercih bursu olan aylık 350 TL alacak.