Fen Bilimleri Enstitüsü
İşletme Mühendisliği (İngilizce)

 

İşletme Mühendisliği İngilizce yüksek lisans programlarına 2024-2025 Eğitim ve Öğretim yılı Güz yarıyılında öğrenci alınmayacaktır.

İşletme Mühendisliği Tezli ve Tezsiz İngilizce Yüksek Lisans programının ekonomik, sosyal, mühendislik ve yönetim ile alakalı sistemleri tasarlayan, uygulayan ve yönetebilen, değişen iç ve dış çevre koşullarında etkin ve etkili karar verme yeteneğine sahip, karşılaşılan problemlere disiplinler arası bir bakış açısı ile hem matematiksel hem de sosyal bilimler açısından yenilikçi çözümler üretebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Program uluslararası ve ulusal düzeyde bilimsel, sosyal ve ekonomik gelişmelere karşılık olarak, yeni bilgiler üretip, ürettiği bilgiyi ticarileştirip yayarak katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Program kapsamında üretim, yönetim, ekonomi, finans ve muhasebe, pazarlama, teknoloji ve inovasyon yönetimi, sayısal yöntemler, iş zekâsı, büyük veri ve iş analitiği vb. gibi alanlarda teorik ve uygulamalı eğitimler verilerek, bireylerin entelektüel sermayesi yüksek, çok yönlü bakış açısına sahip olmaları da sağlanacaktır.

 

 

     
 
   
Yüksek lisans ve doktora programları hakkında detaylı bilgi için aday öğrenci sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  
ENSTİTÜ HABERLERİ
ENSTİTÜ ETKİNLİKLERİ

FOTOĞRAF GALERİSİ
VİDEO GALERİ
ENSTİTÜ DUYURULARI
1
Eyl
DUYURULAR
7
Mar
Fen Bilimleri Dergisi