Fen Bilimleri Enstitüsü
İşletme Mühendisliği (İngilizce)

İşletme Mühendisliği İngilizce yüksek lisans programlarına 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı Bahar yarıyılında sadece uluslararası öğrenci kabul edecektir.

İşletme Mühendisliği Tezli ve Tezsiz İngilizce Yüksek Lisans programının ekonomik, sosyal, mühendislik ve yönetim ile alakalı sistemleri tasarlayan, uygulayan ve yönetebilen, değişen iç ve dış çevre koşullarında etkin ve etkili karar verme yeteneğine sahip, karşılaşılan problemlere disiplinler arası bir bakış açısı ile hem matematiksel hem de sosyal bilimler açısından yenilikçi çözümler üretebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Program uluslararası ve ulusal düzeyde bilimsel, sosyal ve ekonomik gelişmelere karşılık olarak, yeni bilgiler üretip, ürettiği bilgiyi ticarileştirip yayarak katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Program kapsamında üretim, yönetim, ekonomi, finans ve muhasebe, pazarlama, teknoloji ve inovasyon yönetimi, sayısal yöntemler, iş zekâsı, büyük veri ve iş analitiği vb. gibi alanlarda teorik ve uygulamalı eğitimler verilerek, bireylerin entelektüel sermayesi yüksek, çok yönlü bakış açısına sahip olmaları da sağlanacaktır.

 

 

     
 
   
Yüksek lisans ve doktora programları hakkında detaylı bilgi için aday öğrenci sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  
ENSTİTÜ HABERLERİ
ENSTİTÜ ETKİNLİKLERİ

FOTOĞRAF GALERİSİ
VİDEO GALERİ
ENSTİTÜ DURULARI
1
Eyl
Fen Bilimleri Enstitüsü DUYURULAR
29
Ağu
Fen Bilimleri Enstitüsü 2022-2023 Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Onay Listesi
24
Haz
2021-2022 Bahar Dönemi Doktora Yeterlik Sınavı Sonuçları
20
Haz
2021-2022 Bahar Dönemi Tez Önerisi Sınavı Sonuçları
14
Haz
2021-2022 Bahar Dönemi Tez İzleme Sınavı Sonuçları