Fen Bilimleri Enstitüsü
Siber Güvenlik Doktora

Günümüzde her alanda ve sektörde bilişim sistemlerine yapılan saldırıların sayısı ve çeşitliliği hızla artarken, doğacak sorunları bilen,  engelleyen, çözümlerini üreten, uygun eylem planları üretebilen bireylere ihtiyaç da artmaktadır. Özellikle iletişim, finans sektörü, kamu hizmetleri, sağlık hizmetleri, askeri sistemler, savunma sanayii işletmeleri vb kurumlardaki çeşitli hizmet birimleri ve ağ sistemleri  hedef haline gelmiştir. Yapılan araştırmalar da bilişim teknolojilerinin birer saldırı unsuru, kullandığımız sistemler de birer hedef haline geldiği vurgulanmıştır.

Teknolojik ve bilimsel gelişmelerin yaşanması için lisans üstü programlarına özellikle doktora programlarına ihtiyaç olduğu yadsınamaz. Siber Güvenlik doktora programı ile  hedeflenen bu alanda ihtiyaç duyulan akademik personellerin yetiştirilmesi yanında toplumun ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda bilimsel araştırmalar gerçekleştirirken, eğitim kalitesinden ödün vermenden ulusal ve ulusal düzeyde yetkin kişiler de yetiştirmektir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Siber Güvenlik Doktora programı yukarıda belirtilen hedefler ve ihtiyaçlar doğrultusunda kurgulanarak Fen Bilimleri Enstitümüz bünyesinde Yüksek Öğretim Kurumunun izni ile 2021 Eylül ayında eğitime başlamamıştır.

 

ENSTİTÜ HABERLERİ
ENSTİTÜ ETKİNLİKLERİ

FOTOĞRAF GALERİSİ
VİDEO GALERİ
ENSTİTÜ DURULARI
1
Eyl
Fen Bilimleri Enstitüsü DUYURULAR
29
Ağu
Fen Bilimleri Enstitüsü 2022-2023 Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Onay Listesi
24
Haz
2021-2022 Bahar Dönemi Doktora Yeterlik Sınavı Sonuçları
20
Haz
2021-2022 Bahar Dönemi Tez Önerisi Sınavı Sonuçları
14
Haz
2021-2022 Bahar Dönemi Tez İzleme Sınavı Sonuçları