İŞLETME FAKÜLTESİ İŞLETME İngilizce
Üniversitemiz ABD’deki Yarışmada İkinci Oldu

İstanbul Ticaret Üniversitesi “IBESCC” Uluslararası İş Etiği ve Sürdürülebilirlik Vaka Yarışmasında (International Business Ethics and Sustainability Case Competition) 17 üniversiteyi ve dört kıtayı temsil eden 22 ekip arasında ikinci oldu.

Dünyanın dört bir yanından onlarca prestijli üniversiteden öğrenci takımlarının rekabet ettiği, 1996 yılında Loyola Marymount Üniversitesi’nde İş Etiği ve Sürdürülebilirlik Enstitüsü tarafından kurulan IBESCC’de ülkemizi temsil eden tek üniversite olarak, üniversitemizin deneyimli hocaları ile İşletme (İngilizce) bölümü öğrencileri küresel düzeyde nitelendirilen ‘‘Emmons’’ ödülü için mücadele ettiler.

Üniversitemizi ve ülkemizi temsil eden ekibimiz, 17 üniversiteyi ve dört kıtayı temsil eden 22 ekip arasında, küresel olarak benimsenmiş 17 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden (SKH) birine uygun olarak belirledikleri etik vaka ile kurumsal etik, üst düzey liderlik, kurumsal sosyal sorumluluk, iş etiği ve sürdürülebilirlik konularında deneyime sahip jüri heyeti tarafından değerlendirilerek, ikincilik ödülünü kazandı.

Our university’s experienced professors and Business Administration (English) students have competed in the “International Business Ethics and Sustainability Case Competition” established by the Institute of Business Ethics and Sustainability at Loyola Marymount University in 1996. As the only university from Turkey, our team has competed with 22 teams from prestigious universities worldwide for the globally recognized “Emmons” award. Our students presented an ethical issue related to one of the 17 United Nations Sustainable Development Goals (SDGs). A panel of executive judges evaluated teams based on corporate ethics, compliance, corporate social responsibility, executive leadership, and sustainability. As a result of the evaluation by the jury, our team won the runner-up award.