Sosyal Bilimler Enstitüsü
İktisat (İngilizce)

MA in Economics program is designed for raising potent candidates of economists for any relevant field. First year mandatory courses are structured to equip students with the theoretical and analytical skills such that they can firmly comprehend the most challenging and up to date economic problems. Built upon these skills, students in their second year are expected to choose elective courses according to their areas of interest. Required and elective courses as well as the master’s thesis (or final projects)  will provide students at least one area of specialization.  Among the specialization fields are international trade and finance, capital markets, money and banking, growth and development as well as industrial organization.

Graduates of the MA in Economics program are expected to hold suitable positions at different sectors such as academic institutions, public sector organizations (such as Turkish Treasury, Central Bank of The Republic of Turkey, or Capital Markets Board), or banking and financial institutions in the private sector.

Upon a successful completion of the program, our graduates will earn the opportunity to work as a specialist in the economic research departments at various institutions my the means of necessary knowledge of economic theory and empirics. In addition to aforementioned career opportunities, graduates of the program may pursue their academic career under a doctorate program following their master’s degree.

ENSTİTÜ HABERLERİ
ENSTİTÜ ETKİNLİKLERİ
ÖĞRENCİ YORUMLARI
Ayça Zeyrek Er
Özel Hukuk Doktora Programı Öğrencisi
Özel Hukuk Doktora Programı, güncel gelişmeleri yakından takip ederek hazırladığımız makale ve sunumlar sayesinde akademik bir çalışma için izlenmesi gereken aşamaları detaylıca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Bu sürecin bizlere, değerli hocalarımızın destekleri ile birlikte, belirli bir alanda uzmanlaşma, hukuki olayları yorumlama, farklı bakış açıları geliştirme ve akademik çalışma yöntemlerini kavrayabilme bakımından oldukça katkı sağladığını düşünüyorum.
Aylin Görener
Özel Hukuk Doktora Programı Öğrencisi
10 yıldır öğrencisi olarak bulunduğum İstanbul Ticaret Üniversitesi ailesinin bir ferdiyim. Hukuk lisansı, ardından aldığım özel hukuk yüksek lisans eğitimim ve hala ihtisasını yapmakta olduğum özel hukuk doktora programı sayesinde hür ve adil bir birey; kıymetli ve birbirinden başarılı akademik kadromuz sayesinde ise üreten, çağdaş ve sorumluluk sahibi bir hukukçu olmayı öğrendim ve hala da öğrenmekteyim. İyiki İstanbul Ticaretliyim.
Turgut Gökçek
SAPTEY Yüksek Lisans Programı Öğrencisi
Türkiye’de ve Dünya’daki Sanayi Politikaları ve gelişen teknolojiler ile bu teknolojilerin yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak, gerek kamu reel sanayi sektörü, gerekse özel reel sanayi sektörlerindeki digital dönüşüm, inovasyona dayalı gelişmeler, lojistik ve finansal teknolojik gelişmeler, biyomedikal teknolojiler, nano teknoloji gibi alanlardaki bilimsel gelişmeleri takip etmek amacıyla Sanayi Politikaları Yüksek Lisans Programını seçtim. Endüstri 4.0, Sanayi Politikaları, İşletme Ekonomisi, Sanayi Politikaları Uygulamaları gibi bilgi düzeyime ve eğitim hayatıma değer katacak dersleri görmekteyim. 25 yıllık iş hayatımın eğitim anlamında en verimli dönemimi geçirmekte olduğumu belirtmek istiyorum. Sanayi Politikaları ve Teknoloji yönetimi Yüksek Lisans Programı bana içinde bulunduğumuz çağı anlama ve iştirak etme imkanını sunuyor.  
Yusuf Arkiş
Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı Öğrencisi, Beyoğlu İmam Hatip Lisesi Kütüphane Görevlisi Stajyer Avukat
Üniversitemizin Hukuk Fakültesi, akademik kadro olarak çok zengin bir üniversite. Ceza Hukuku kürsümüzde Kayıhan İçel hocamız, İdare Hukuku kürsümüzde Yücel Oğurlu hocamız, Türk Hukuk Tarihi kürsümüzde Ayhan Ceyhan hocamız, kendilerini dünya çapında ispatlamış şahsiyetler. İstanbul Ticaret Üniversitesi tercih ederken, üniversitemiz kamu hukuku akademik kadrosu beni cezbetti ve bu değerli hocalarımız ile eğitimime devam etmekteyim.
Melike Korkmaz 
Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı Öğrencisi, Stajyer Avukat
Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı "İstanbul Ticaret Üniversitesi Kamu hukuku tezli yüksek lisans programı için başvuru yaptıktan sonra mülakat aşamasında bile hocaların ilgisi neticesinde bu üniversitenin doğru tercih olduğu kanaatine vardım. Bununla birlikte uzaktan devam eden eğitim sürecinde kolaylıkla iletişim kurabildiğimiz hocalarımızla öncelikle teorik ve uygulamadaki sorunların kamu hukukunun kavram ve kapsamında değerlendirilmesinin yapılabilmesini ve bu noktada araştırmanın nasıl yapılacağını öğrendikten sonra da hocalarımızın gözetiminde yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde tez yazımına hazır hale gelmiş oldum. Bu süreçte bilgisini ve desteğini esirgemeyen değerli hocalarımıza da ayrıca teşekkür ederim.    
Aykut Levent Yavuz       
İşletme Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programı Öğrencisi
İş hayatımda yaşamış olduğum bir çok eksikliği görüp İstanbul Ticaret Üniversitesi'ne kayıt olmaya karar verdim. Yüksek lisans programında okumaya başladığımdan beri almış olduğum dersler, öğretmenlerimizin ilgi ve alakaları sayesinde daha önce neden bunu yapmadığıma pişman oldum. Okulum, hocalarım ve almış olduğum bilgiler o kadar değerli ki onların sayesinde iş hayatıma ve bilgi birikimime her geçen gün bir şeyler katıyor ve geleceğe daha sağlam adımlar attığıma inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.
Esra Ergun
İşletme Doktora Programı Öğrencisi
İşletme Doktora programına 2017 Güz döneminde katıldım. Sektör uygulama deneyimlerimi bilimsel çalışmalarla zenginleştirmek amacıyla katıldığım doktora programını, katıldıktan sonra çok daha büyük bir keyif ve heyecanla devam ettirdim. Akademik yaklaşım, entellektüel birikim ve pratik uygulanabilirliğin bir arada paylaşıldığı bir ortamda, derinleşmek istediğim strateji ve teknoloji alanında kendi istediğim konulara yönelik araştırmalar yapabilme imkanını elde ettiğim zengin bir programı deneyimleme imkanım oldu. Bilimsel araştırma yapabilme, metodolojik yeterlilikleri genişletme, uluslararası bilimsel yayın hazırlayabilme ve sunma konusunda son derece motive edici ve yardımcı profesyonel desteğin sağlandığı bir programın parçası olmaktan dolayı mutluyum.
Muhammed Erdem Salamcı
İşletme Doktora Programı Öğrencisi
İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Doktora Bölümü’nde alanında uzman ve saygıdeğer akademisyenlerden aldığım eğitimler sayesinde çok fazla bilgiyi özümseyip öğrenebildim. Öğretim üyeleri tarafından verilen proje ödevleri bizleri geleceğe hazırlamak adına oldukça önemliydi. Hocalarımızın teorik bilgilerin yanı sıra kendi tecrübelerinden de bahsetmesi, iş dünyasına farklı perspektiflerden bakmamı sağladı. Akademik hedeflerine ulaşmak ve kaliteli bir eğitim almak isteyen herkese içtenlikle bu programı öneririm.
Hamidettin Yücel
İşletme Yüksek Lisans Programı Öğrencisi
Akademik kariyer planlarımı gerçekleştirmek ve kişisel gelişimimi artırmak sebebiyle İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde İşletme tezli yüksek lisans programına başladım. Bu program ders programları yoğun ve kapsamlı olan lisans programlarının aksine bir disiplinin belirli alanlarına odaklanarak gerek mesleki gerek akademik gelişimimi artırmamda bana sayısızca katkılar sağladı. Ayrıca üniversitenin en önemli avantajlarından birisi eğitimlerinin hafta sonu ya da iş çıkışında olması. Tüm bunların yanında İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı Programında alınan derslerin akademik altyapısı ve derinliğinin yanında öğretim üyelerinin iş dünyası ile olan derin ilişkilerinin sağladığı güçlü bir network imkanı sunmakta dolayısıyla eğitimler sadece teoriyle kalmamakta günümüz dünyasının koşulları gereğince pratik olarak önümüze serilmekte. Mezun olduğumda aldığım teorik bilgilerin yanında İstanbul Ticaret Üniversitesi farkıyla edindiğim tecrübe ve deneyimlerle daha vizyoner, kaliteli bir yönetici adayı olacağımı düşünüyorum.
Noflany Traore
Master in Business Administration
I am glad that I chose this field cause I am being well supported. Social science's department is the best. All of my teachers are great, they are very patient, sympathetic, and love what they teach. We feel the love coming from their teaching. That makes us very glad and love more the lecture. Thank you for everything you give to us. I hope one day I will walk on their path and being so passionate. May God bless you and protect you. Many kisses to you All🙏🏽
Mert Tunçman  
İşletme Doktora Programı Öğrencisi
Doktora tercihi yaparken, üniversitenin akademik kadro kalitesi, şehir içinde olması ve iş hayatı ile iç içe olması konularına dikkat etmiştim. Derslere katıldıkça, sosyal imkanlardan yararlanma, eğitim ve araştırma olanaklarına ulaşma konusunda yaşadıklarım, üniversitemizin alanında uzman akademik kadrosu ile birleşince doğru karar verdiğimi ve ayrıcalıklı bir eğitim aldığımı düşünmekteyim. Hem iş hayatında hem de akademik alanda kendini geliştirmek isteyen herkese İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Doktora Programını tavsiye ederim.
Bahram Zaeem
İngilizce İşletme Yüksek Lisans Programı Öğrencisi
I have learned so much in my classes at Istanbul Ticaret University. professors make the class just right so you feel challenged but not overwhelmed. So many other classes you just read from a textbook but in our classes, profs ask questions and get the students to respond which is both fun and promotes faster learning. And it’s very comfortable to practice conversations, which is also a huge plus. I’m thrilled to have found this program!
Habibe Reşat Cica
İşletme Doktora Programı Öğrencisi
Merhaba, 2004 yılında istatistik bölümünden mezun olduktan sonra 2008 yılında İşletme Yönetimi (MBA) yüksek lisans programını tamamladım. Kariyerime yönetici olarak bankacılık ve lojistik sektöründe hizmet veren kamu kurumunda devam etmekteyim. 2018 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Doktor programına başladım. İşletme Doktora ders müfredatı akademik ve çalışma hayatına yönelik öğrenci gelişimini sağlayıcı niteliktedir. Yönetim ve organizasyon alanında aldığımız dersler sayesinde iş hayatına da büyük katkı sağlanmaktadır. Müfredata insan kaynakları dersinin de dahil edilmesi ile de sağlanan katkı arttırılmıştır. Okul akademik yayın konusunda okul dergisi için teşvik edici olanaklar sunmaktadır. Akademik personele rahatlıkla ulaşılabiliyor ve her daim destek alınabiliyor. Akademisyenlerimiz güler yüzlü, destekleyici ve her zaman yeniliğe açıktır.
Ozgur Ozcelik 
İngilizce İşletme Doktora Programı Öğrencisi, SAHA Istanbul, Deputy Secretary General
This PhD program has been highly beneficial for me. I have learned so much from each class, it pushes you to succeed and you can connect with the resources you need. I deeply appreciate for all the support came from our academicians. They are very supportive about our progress academically and professionally. Thank you all for challenging me to think further, work harder and opportunities for growth.      
Ovais Vohra
İngilizce İşletme Doktora Programı Öğrencisi
I am Ovais Vohra from Pakistan. Opting Ticaret University to pursue education in doctorate program has made me more enthusiastic towards my studies. I feel great and honored to get indulged in such a multicultural international environment where I experience friendly cross-cultural interactions each day. The academic staff has provided me the greatest opportunity to demonstrate my curiosity about global affairs and enlightened me with great skills and abilities. The thing which fascinated me the most here is excellent research facilities that posed positive impact on my academic performance, cognitive skills and intellectual growth. Additionally, it also gave me a broad sense of my program along with lectures, webinars and seminars.
Sena Özcan
Muhasebe ve Denetim Tezli Yüksek Lisans Programı, Muhasebe Uzmanı
Lisans öğrenim sürecimde üniversitemizin öğrenci odaklı ve güçlü bir eğitim kadrosunun faydalarını görmem nedeniyle yüksek lisansta da Ticaret’li olarak devam etme kararı aldım. Muhasebe & Denetim bölümünde kariyer planlamalarım doğrultusunda yetkinlik düzeyi yüksek, akademik rütbesi fark etmeksizin öğretim görevlisinden profesörüne kadar kolaylıkla iletişim kurabilme, gerek kariyerime gerekse insani ilişkilerime dokunan değerli hocalarımın deneyimlerinden faydalanma şansına sahip oldum.    
Damla Tanören
Muhasebe ve Denetim Doktora Programı Öğrencisi, Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş., Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. Muhasebe Müdürü
Mesleki gelişiminize katkı sağlamak adına doğru yerden başlamak da bir kadar önemli. Alanımızın en kıymetli ve değerli hocalarından aldığımız eğitimlerin önemi çok büyük. Sundukları zengin ders içerikleri ve eğitimle mesleğe değer katacak bakış açıları kazandırmış, destekleri ile her zaman yanımızda olmuşlardır. İyi ki İstanbul Ticaret Üniversitesinde bu eğitim sürecine adım atmışım. Tüm değerli hocalarıma meslek hayatıma bu katkıları nedeniyle teşekkürü sosuz bir borç bilirim.
Yazgı Bülbül
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora programı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Asistan Öğrenci
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler doktora öğrencisiyim. Şu anda tez aşamasındayım.  Akademik kadro üniversite seçimimde etkili oldu. Süreçte hocalarımızın donanımı ve yakın ilgileri öğrencilere yardımcı olmaktadır. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde geniş perspektif edinmek ve eğitim almak isteyenler için İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni öneririm.
Ali Güzeldağ
SAPTEY Uzaktan Eğitim Öğrencisi, BTSO Meclis Üyesi, DOSABSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Müsiad Yönetim Kurulu Üyesi
Saptey yüksek lisans programına katılarak, Sanayide sahada yaptıklarımızı ve kullandığımız teknolojilerin üniversitemizde güncel takibi ve  bu konudaki literatürü zenginliğini görme fırsatım oldu. Yüksek lisansta aldığımız eğitimle konuya  daha derin bakış açısı kazandığım için çok mutlu oldum. Saptey’in kurulmasına emeği geçenlere başta doc.Sabri Öz hocam olmak üzere tüm üniversite çalışanlarımıza sonsuz teşekkürü borç biliyorum.
Kapat X


Ayça Zeyrek Er
Özel Hukuk Doktora Programı Öğrencisi
Özel Hukuk Doktora Programı, güncel gelişmeleri yakından takip ederek hazırladığımız makale ve sunumlar sayesinde akademik bir çalışma için izlenmesi gereken aşamaları detaylıca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Bu sürecin bizlere, değerli hocalarımızın destekleri ile birlikte, belirli bir alanda uzmanlaşma, hukuki olayları yorumlama, farklı bakış açıları geliştirme ve akademik çalışma yöntemlerini kavrayabilme bakımından oldukça katkı sağladığını düşünüyorum.
Kapat X


Aylin Görener
Özel Hukuk Doktora Programı Öğrencisi
10 yıldır öğrencisi olarak bulunduğum İstanbul Ticaret Üniversitesi ailesinin bir ferdiyim. Hukuk lisansı, ardından aldığım özel hukuk yüksek lisans eğitimim ve hala ihtisasını yapmakta olduğum özel hukuk doktora programı sayesinde hür ve adil bir birey; kıymetli ve birbirinden başarılı akademik kadromuz sayesinde ise üreten, çağdaş ve sorumluluk sahibi bir hukukçu olmayı öğrendim ve hala da öğrenmekteyim. İyiki İstanbul Ticaretliyim.
Kapat X


Turgut Gökçek
SAPTEY Yüksek Lisans Programı Öğrencisi
Türkiye’de ve Dünya’daki Sanayi Politikaları ve gelişen teknolojiler ile bu teknolojilerin yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak, gerek kamu reel sanayi sektörü, gerekse özel reel sanayi sektörlerindeki digital dönüşüm, inovasyona dayalı gelişmeler, lojistik ve finansal teknolojik gelişmeler, biyomedikal teknolojiler, nano teknoloji gibi alanlardaki bilimsel gelişmeleri takip etmek amacıyla Sanayi Politikaları Yüksek Lisans Programını seçtim. Endüstri 4.0, Sanayi Politikaları, İşletme Ekonomisi, Sanayi Politikaları Uygulamaları gibi bilgi düzeyime ve eğitim hayatıma değer katacak dersleri görmekteyim. 25 yıllık iş hayatımın eğitim anlamında en verimli dönemimi geçirmekte olduğumu belirtmek istiyorum. Sanayi Politikaları ve Teknoloji yönetimi Yüksek Lisans Programı bana içinde bulunduğumuz çağı anlama ve iştirak etme imkanını sunuyor.  
Kapat X


Yusuf Arkiş
Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı Öğrencisi, Beyoğlu İmam Hatip Lisesi Kütüphane Görevlisi Stajyer Avukat
Üniversitemizin Hukuk Fakültesi, akademik kadro olarak çok zengin bir üniversite. Ceza Hukuku kürsümüzde Kayıhan İçel hocamız, İdare Hukuku kürsümüzde Yücel Oğurlu hocamız, Türk Hukuk Tarihi kürsümüzde Ayhan Ceyhan hocamız, kendilerini dünya çapında ispatlamış şahsiyetler. İstanbul Ticaret Üniversitesi tercih ederken, üniversitemiz kamu hukuku akademik kadrosu beni cezbetti ve bu değerli hocalarımız ile eğitimime devam etmekteyim.
Kapat X


Melike Korkmaz 
Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı Öğrencisi, Stajyer Avukat
Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı "İstanbul Ticaret Üniversitesi Kamu hukuku tezli yüksek lisans programı için başvuru yaptıktan sonra mülakat aşamasında bile hocaların ilgisi neticesinde bu üniversitenin doğru tercih olduğu kanaatine vardım. Bununla birlikte uzaktan devam eden eğitim sürecinde kolaylıkla iletişim kurabildiğimiz hocalarımızla öncelikle teorik ve uygulamadaki sorunların kamu hukukunun kavram ve kapsamında değerlendirilmesinin yapılabilmesini ve bu noktada araştırmanın nasıl yapılacağını öğrendikten sonra da hocalarımızın gözetiminde yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde tez yazımına hazır hale gelmiş oldum. Bu süreçte bilgisini ve desteğini esirgemeyen değerli hocalarımıza da ayrıca teşekkür ederim.    
Kapat X


Aykut Levent Yavuz       
İşletme Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programı Öğrencisi
İş hayatımda yaşamış olduğum bir çok eksikliği görüp İstanbul Ticaret Üniversitesi'ne kayıt olmaya karar verdim. Yüksek lisans programında okumaya başladığımdan beri almış olduğum dersler, öğretmenlerimizin ilgi ve alakaları sayesinde daha önce neden bunu yapmadığıma pişman oldum. Okulum, hocalarım ve almış olduğum bilgiler o kadar değerli ki onların sayesinde iş hayatıma ve bilgi birikimime her geçen gün bir şeyler katıyor ve geleceğe daha sağlam adımlar attığıma inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.
Kapat X


Esra Ergun
İşletme Doktora Programı Öğrencisi
İşletme Doktora programına 2017 Güz döneminde katıldım. Sektör uygulama deneyimlerimi bilimsel çalışmalarla zenginleştirmek amacıyla katıldığım doktora programını, katıldıktan sonra çok daha büyük bir keyif ve heyecanla devam ettirdim. Akademik yaklaşım, entellektüel birikim ve pratik uygulanabilirliğin bir arada paylaşıldığı bir ortamda, derinleşmek istediğim strateji ve teknoloji alanında kendi istediğim konulara yönelik araştırmalar yapabilme imkanını elde ettiğim zengin bir programı deneyimleme imkanım oldu. Bilimsel araştırma yapabilme, metodolojik yeterlilikleri genişletme, uluslararası bilimsel yayın hazırlayabilme ve sunma konusunda son derece motive edici ve yardımcı profesyonel desteğin sağlandığı bir programın parçası olmaktan dolayı mutluyum.
Kapat X


Muhammed Erdem Salamcı
İşletme Doktora Programı Öğrencisi
İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Doktora Bölümü’nde alanında uzman ve saygıdeğer akademisyenlerden aldığım eğitimler sayesinde çok fazla bilgiyi özümseyip öğrenebildim. Öğretim üyeleri tarafından verilen proje ödevleri bizleri geleceğe hazırlamak adına oldukça önemliydi. Hocalarımızın teorik bilgilerin yanı sıra kendi tecrübelerinden de bahsetmesi, iş dünyasına farklı perspektiflerden bakmamı sağladı. Akademik hedeflerine ulaşmak ve kaliteli bir eğitim almak isteyen herkese içtenlikle bu programı öneririm.
Kapat X


Hamidettin Yücel
İşletme Yüksek Lisans Programı Öğrencisi
Akademik kariyer planlarımı gerçekleştirmek ve kişisel gelişimimi artırmak sebebiyle İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde İşletme tezli yüksek lisans programına başladım. Bu program ders programları yoğun ve kapsamlı olan lisans programlarının aksine bir disiplinin belirli alanlarına odaklanarak gerek mesleki gerek akademik gelişimimi artırmamda bana sayısızca katkılar sağladı. Ayrıca üniversitenin en önemli avantajlarından birisi eğitimlerinin hafta sonu ya da iş çıkışında olması. Tüm bunların yanında İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı Programında alınan derslerin akademik altyapısı ve derinliğinin yanında öğretim üyelerinin iş dünyası ile olan derin ilişkilerinin sağladığı güçlü bir network imkanı sunmakta dolayısıyla eğitimler sadece teoriyle kalmamakta günümüz dünyasının koşulları gereğince pratik olarak önümüze serilmekte. Mezun olduğumda aldığım teorik bilgilerin yanında İstanbul Ticaret Üniversitesi farkıyla edindiğim tecrübe ve deneyimlerle daha vizyoner, kaliteli bir yönetici adayı olacağımı düşünüyorum.
Kapat X


Noflany Traore
Master in Business Administration
I am glad that I chose this field cause I am being well supported. Social science's department is the best. All of my teachers are great, they are very patient, sympathetic, and love what they teach. We feel the love coming from their teaching. That makes us very glad and love more the lecture. Thank you for everything you give to us. I hope one day I will walk on their path and being so passionate. May God bless you and protect you. Many kisses to you All🙏🏽
Kapat X


Mert Tunçman  
İşletme Doktora Programı Öğrencisi
Doktora tercihi yaparken, üniversitenin akademik kadro kalitesi, şehir içinde olması ve iş hayatı ile iç içe olması konularına dikkat etmiştim. Derslere katıldıkça, sosyal imkanlardan yararlanma, eğitim ve araştırma olanaklarına ulaşma konusunda yaşadıklarım, üniversitemizin alanında uzman akademik kadrosu ile birleşince doğru karar verdiğimi ve ayrıcalıklı bir eğitim aldığımı düşünmekteyim. Hem iş hayatında hem de akademik alanda kendini geliştirmek isteyen herkese İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Doktora Programını tavsiye ederim.
Kapat X


Bahram Zaeem
İngilizce İşletme Yüksek Lisans Programı Öğrencisi
I have learned so much in my classes at Istanbul Ticaret University. professors make the class just right so you feel challenged but not overwhelmed. So many other classes you just read from a textbook but in our classes, profs ask questions and get the students to respond which is both fun and promotes faster learning. And it’s very comfortable to practice conversations, which is also a huge plus. I’m thrilled to have found this program!
Kapat X


Habibe Reşat Cica
İşletme Doktora Programı Öğrencisi
Merhaba, 2004 yılında istatistik bölümünden mezun olduktan sonra 2008 yılında İşletme Yönetimi (MBA) yüksek lisans programını tamamladım. Kariyerime yönetici olarak bankacılık ve lojistik sektöründe hizmet veren kamu kurumunda devam etmekteyim. 2018 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Doktor programına başladım. İşletme Doktora ders müfredatı akademik ve çalışma hayatına yönelik öğrenci gelişimini sağlayıcı niteliktedir. Yönetim ve organizasyon alanında aldığımız dersler sayesinde iş hayatına da büyük katkı sağlanmaktadır. Müfredata insan kaynakları dersinin de dahil edilmesi ile de sağlanan katkı arttırılmıştır. Okul akademik yayın konusunda okul dergisi için teşvik edici olanaklar sunmaktadır. Akademik personele rahatlıkla ulaşılabiliyor ve her daim destek alınabiliyor. Akademisyenlerimiz güler yüzlü, destekleyici ve her zaman yeniliğe açıktır.
Kapat X


Ozgur Ozcelik 
İngilizce İşletme Doktora Programı Öğrencisi, SAHA Istanbul, Deputy Secretary General
This PhD program has been highly beneficial for me. I have learned so much from each class, it pushes you to succeed and you can connect with the resources you need. I deeply appreciate for all the support came from our academicians. They are very supportive about our progress academically and professionally. Thank you all for challenging me to think further, work harder and opportunities for growth.      
Kapat X


Ovais Vohra
İngilizce İşletme Doktora Programı Öğrencisi
I am Ovais Vohra from Pakistan. Opting Ticaret University to pursue education in doctorate program has made me more enthusiastic towards my studies. I feel great and honored to get indulged in such a multicultural international environment where I experience friendly cross-cultural interactions each day. The academic staff has provided me the greatest opportunity to demonstrate my curiosity about global affairs and enlightened me with great skills and abilities. The thing which fascinated me the most here is excellent research facilities that posed positive impact on my academic performance, cognitive skills and intellectual growth. Additionally, it also gave me a broad sense of my program along with lectures, webinars and seminars.
Kapat X


Sena Özcan
Muhasebe ve Denetim Tezli Yüksek Lisans Programı, Muhasebe Uzmanı
Lisans öğrenim sürecimde üniversitemizin öğrenci odaklı ve güçlü bir eğitim kadrosunun faydalarını görmem nedeniyle yüksek lisansta da Ticaret’li olarak devam etme kararı aldım. Muhasebe & Denetim bölümünde kariyer planlamalarım doğrultusunda yetkinlik düzeyi yüksek, akademik rütbesi fark etmeksizin öğretim görevlisinden profesörüne kadar kolaylıkla iletişim kurabilme, gerek kariyerime gerekse insani ilişkilerime dokunan değerli hocalarımın deneyimlerinden faydalanma şansına sahip oldum.    
Kapat X


Damla Tanören
Muhasebe ve Denetim Doktora Programı Öğrencisi, Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş., Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. Muhasebe Müdürü
Mesleki gelişiminize katkı sağlamak adına doğru yerden başlamak da bir kadar önemli. Alanımızın en kıymetli ve değerli hocalarından aldığımız eğitimlerin önemi çok büyük. Sundukları zengin ders içerikleri ve eğitimle mesleğe değer katacak bakış açıları kazandırmış, destekleri ile her zaman yanımızda olmuşlardır. İyi ki İstanbul Ticaret Üniversitesinde bu eğitim sürecine adım atmışım. Tüm değerli hocalarıma meslek hayatıma bu katkıları nedeniyle teşekkürü sosuz bir borç bilirim.
Kapat X


Yazgı Bülbül
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora programı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Asistan Öğrenci
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler doktora öğrencisiyim. Şu anda tez aşamasındayım.  Akademik kadro üniversite seçimimde etkili oldu. Süreçte hocalarımızın donanımı ve yakın ilgileri öğrencilere yardımcı olmaktadır. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde geniş perspektif edinmek ve eğitim almak isteyenler için İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni öneririm.
Kapat X


Ali Güzeldağ
SAPTEY Uzaktan Eğitim Öğrencisi, BTSO Meclis Üyesi, DOSABSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Müsiad Yönetim Kurulu Üyesi
Saptey yüksek lisans programına katılarak, Sanayide sahada yaptıklarımızı ve kullandığımız teknolojilerin üniversitemizde güncel takibi ve  bu konudaki literatürü zenginliğini görme fırsatım oldu. Yüksek lisansta aldığımız eğitimle konuya  daha derin bakış açısı kazandığım için çok mutlu oldum. Saptey’in kurulmasına emeği geçenlere başta doc.Sabri Öz hocam olmak üzere tüm üniversite çalışanlarımıza sonsuz teşekkürü borç biliyorum.

FOTOĞRAF GALERİSİ
VİDEO GALERİ
ENSTİTÜ DUYURULARI
4
Oca
SBE 2023 Güz Dönemi Final Sınav Programı
18
Eki
Tez / Proje Danışmanı ve Konu Belirlenmesi
16
Eki
DERS PROGRAMLARI
17
May
Sosyal Bilimler Enstitüsü 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi Final Sınav Programı
20
Ara
SBE 2021 Güz Dönemi Final Sınav Programı