Ziyafet Sofrası Tiyatro Eseri Üniversitemizde Sahnelendi

Haber Tarihi: 17.10.2017
Tiyatro Topluluğu tarafından 4 Kasım Çarşamba günü Sütlüce Yerleşkesi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, Külliyen Tiyatro Grubu “Ziyafet Sofrası” isimli tiyatro oyununu sergiledi.

Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonunda sahnelenen oyun soğuk bir kış gününde geçiyor. Üsküdar’da, yolu Hüdayi dergahına düşen iki sarhoş; Ahmet Kemal ve Mehmet Kemal'i konu alıyor. Karınlarını doyurmak için geldikleri dergahta manevi bir ziyafetle karşılaşan Kemaller, yeni bir hayatı tanımaya başlıyor. Ne var ki ön yargılar ve çekinceler, yılların verdiği alışkanlıklar ve bilgisizlik ile birleşince, yaşadıkları büyük değişim de komik olaylara sahne oluyor. 

Osman Nuri Topbaş’ın “Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası” isimli eserinden tiyatroya uyarlanan oyun, Tiyatro Külliyen sanatçılarının performansıyla birleşince tiyatro severler oldukça eğlenceli anlar yaşadı. Oyun eğlenceli olduğu kadar da düşündürücüydü. 

Oyunu soluksuz seyreden öğrenciler oyun sonunda gösteriyi ayakta alkışladı. Topluluk başkanı Feyza Sevil Güngör’ün oyunun yönetmeni Osman Doğan’a teşekkür belgesi takdim etmesiyle etkinlik sona erdi.