MEZUN İLİŞKİLERİ
Mezun İlişkileri

Mezunlarımız ile iletişimimizi devam ettirerek, kişisel gelişimlerine katkı sunmaya çalışmakta, istihdam süreçlerine yardımcı olmakta ve onlardan gelen dönüşler neticesinde süreçlerimizde iyileştirmeler gerçekleştirmekteyiz.

Kariyer Danışmanlığı

Kariyer danışmanlığı desteği isteyen mezunlarımız taleplerini Kariyer Merkezimize ilettikleri takdirde hafta içi her gün yüz yüze veya Skype, zoom gibi platformlar üzerinden birebir olarak online görüntülü konuşma metoduyla Kariyer Merkezimizde görevli olan kişiler tarafından kariyer danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır.

Kariyer Danışmanlık desteğinde ağırlıklı olarak aşağıda belirtilen konularda destek olmaktayız.

 • CV Oluşturma ve Hazırlama,
 • Mülakat Öncesi Hazırlık Süreci,
 • Mülakat Tekniklerine Hazırlık,
 • Mülakatta Dikkat Edilmesi Gereken İletişim Metotları,
 • İş Arama Metotları

Kariyer Danışmanlığı taleplerini mezunlarımız aşağıda belirtilen 3 iletişim kanalı üzerinden tarafımıza iletebilirler.

 • Kariyer Merkezimizin mail adresi olan kariyer@ticaret.edu.tr adresine taleplerini bildirebilirler.
 • Kariyer merkezimizin sosyal medya hesapları (@ticaretkamer) üzerinden bizlerle iletişime geçerek taleplerini bildirebilirler.
 • Üniversitemizi 444 0 413 numarasından Kariyer Merkezimize bağlanarak bu taleplerini bildirebilirler.,

Mezun Takip Sistemi

Kariyer Merkezimiz aracılığıyla ‘’kariyer.ticaret.edu.tr’’ adresinden girişi yapılabilen kariyer portalımızda yarı zamanlı ve tam zamanlı iş ilanları yayınlayarak mezunlarımızın iş bulmaları hususunda yardımcı olmaktayız. İş ilanlarına başvuru yapabilmek için kariyer portalımızın sağ üst köşesinde yer alan “Üye Ol” butonuna tıklamanız ve istenilen bilgileri eksiksiz girerek özgeçmişinizi oluşturmanız gerekmektedir. Özgeçmişinizi oluşturduktan sonra kariyer portalımızın yine sağ üst köşesinde yer alan “Giriş Yap” sekmesini tıklamanız gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra karşına gelen aktif iş ilanlarına başvurunuzu yapabilirsiniz. Kariyer portalımızı aynı zamanda mezun takip sistemi olarak kullanmaktayız. Bu sayede aktif iş arayışı olan mezunlarımız için uygun olduğunu düşündüğümüz istihdam ilanlarını yönlendirmekteyiz. Ayrıca portalımızda “Kariyer Tavsiyeleri” ve “CEO Tavsiyeleri” sekmeleri içerisinde iş dünyasından birçok kişinin tavsiyelerine yer vermekteyiz. Bu tavsiyeleri inceleyerek sektör hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eğitimler ve Teknik Geziler

Öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kişisel gelişimlerini arttırmak amacıyla yıl içerisinde çeşitli eğitimler ve teknik geziler düzenlemekteyiz. Pandemi koşullarından dolayı teknik gezilerimize şuan için ara vermiş bulunmaktayız. Pandemi koşulları sona erdikten sonra üniversite yönetimimizin onayı doğrultusunda teknik gezi faaliyetlerimize tekrar başlayacağız. Yıl içerisinde düzenlediğimiz etkinliklerimize tüm mezunlarımız katılım sağlayabilirler. Eğitim ve teknik gezilerimize “kariyer.ticaret.edu.tr” adresinden girişi yapılan kariyer portalımız üzerinden başvurular alınmaktadır.

Mezun Memnuniyet Anketi

2021 yılı itibariyle sistematik olarak mezunlarımızın üniversitemizden almış olduğu eğitim ve hizmetlere yönelik memnuniyet oranlarını tespit etmeye yönelik anket uygulamasını hayata geçirmiş bulunmaktayız. Anket uygulamamız ile mezunlarımızın görüş ve önerilerini de alarak süreçlerimizi iyileştirmeye çalışmaktayız.

Mezun Buluşmaları

Yıl içerisinde Rektörümüz, Mütevelli Başkanımız ve İTO Başkanımızın ayrı programlarda mezunlarımız ile bir araya geldikleri etkinliklerdir. Bu buluşmalarda konuklarımız tecrübe ve deneyimlerini aktarırken, mezunlarımızdan gelen soruları yanıtlamaktadırlar.

Online Mezun Sohbetleri

Online Mezun Sohbetleri etkinliğimizde iş dünyasında aktif olarak bulunan mezunlarımız ile online platformda bir araya gelmekteyiz. Mezunlarımızın üniversite döneminden, işe hayatına başladığı döneme kadar kazanmış oldukları deneyimlerini bu etkinliğimizde paylaşmaktayız. Özellikle aşağıda belirtmiş olduğumuz soru başlıklarını mezunlarımıza yönlendirerek görüş ve önerilerini katılımcılarımız ile paylaşmaktayız.

 • Üniversitede okuyan öğrenciler şimdiden iş hayatına nasıl hazırlanmalı?
 • Yeni mezunlar iş ararken en çok hangi hataları yapmaktalar?
 • Yeni mezunların mülakat sürecinde en çok dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?

Bu etkinliğimiz tüm mezunlarımızın katılımına açık bir etkinliktir. Kariyer Merkezimizin @ticaretkamer instagram hesabını takip ederek bugüne kadar yapılmış olan Online Mezun Sohbetlerine ulaşım sağlayabilir ve bundan sonra gerçekleşecek olan etkinliklerimizin takibini yapabilirsiniz.

Online Kariyer Sohbetleri

Online Kariyer Sohbetleri etkinliğimizde iş dünyasından kişiler ile online platformda bir araya gelmekteyiz. Online kariyer sohbetlerimizi aşağıda belirtmiş olduğumuz konu başlıkları üzerinden gerçekleştirmekteyiz.

 • Sektörün Trendleri
 • Adaylarda Aranan Yetkinlikler
 • İşe Alım Süreçleri
 • Oryantasyon Süreçleri
 • Kurum İçi Eğitim Uygulamaları
 • Kariyer ve Terfi Olanakları
 • Kariyer Tavsiyeleri

Bu etkinliğimiz tüm mezunlarımızın katılımına açık bir etkinliktir. Kariyer Merkezimizin @ticaretkamer instagram hesabını takip ederek bugüne kadar yapılmış olan Online Kariyer Sohbetlerine ulaşım sağlayabilir ve bundan sonra gerçekleşecek olan etkinliklerimizin takibini yapabilirsiniz.

Online STK Sohbetleri

Sivil toplum kuruluşu yetkilileri ile online platformda Online Sivil Toplum Kuruluşu Sohbeti etkinliği gerçekleştirmekteyiz. Bu etkinliğimizde özellikle gönüllülük faaliyetlerinin önemi ve toplumsal faydası konuları üzerinde durmaktayız. Ayrıca etkinliğimizde aşağıda belirtmiş bulunduğumuz konu başlıkları üzerine konuklarımızdan bilgiler almaktayız.

 • Sosyal Sorumluluk Çalışmalarının Önemi
 • Gönüllülük Faaliyetlerinin Kazandırdığı Yetkinlikler
 • Sivil Toplum Kuruluşlarının Ortak Yürüttüğü Çalışmalar
 • Ekip Çalışmasının Önemi

Bu etkinliğimiz tüm mezunlarımızın katılımına açık bir etkinliktir. Kariyer Merkezimizin @ticaretkamer instagram hesabını takip ederek bugüne kadar yapılmış olan Online STK Sohbetlerine ulaşım sağlayabilir ve bundan sonra gerçekleşecek olan etkinliklerimizin takibini yapabilirsiniz.

Online Kitap Sohbetleri

Online Kitap Sohbeti etkinliğimizde Kariyer Merkezimizin @ticaretkamer instagram hesabı üzerinden canlı yayın yaparak okumuş olduğumuz bir kitabın özetini öğrencilerimiz ve mezunlarımız ile paylaşmaktayız. Bu faaliyetimiz ile öğrencilerimize ve mezunlarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve önemli eserler hakkında bilgilerinin olmasını sağlamak en önemli amaçlarımız arasındadır. Bu faaliyetimize tüm mezunlarımızın katılımına açık bir etkinliktir. Bu etkinliğimiz tüm mezunlarımızın katılımına açık bir etkinliktir. Kariyer Merkezimizin @ticaretkamer instagram hesabını takip ederek bugüne kadar yapılmış olan Online Kitap Sohbetlerine ulaşım sağlayabilir ve bundan sonra gerçekleşecek olan etkinliklerimizin takibini yapabilirsiniz.

Kariyer Günleri

Kariyer Günleri, her yıl geleneksel olarak ulusal ve uluslararası öncü firmaların katılımıyla gerçekleştirmiş olduğumuz bir etkinliğimizdir. Bu etkinliğimizde öğrencilerimizin ve mezunlarımızın katılımcı firmalarla tanışmasına olanak sağlanmaktadır. Pandemi koşullarından dolayı 2021 yılında düzenleyeceğimiz Kariyer Günü etkinliğimizi online olarak gerçekleştireceğiz. Üniversitemizin zoom hesabı üzerinden gerçekleşecek olan etkinliğimiz aynı zamanda üniversitemizin youtube hesabı üzerinden de canlı olarak yayınlanacaktır. Kariyer günü etkinliğimizde firma yetkilileri gelecek sorular haricinde aşağıdaki konular hakkında açıklamalarda bulunacaktır.

 • Firmaların tanıtımı
 • İşe alım süreçleri
 • Sektörel trendleri
 • Eğitim süreçleri ve oryantasyon uygulamaları
 • Dikey ve yatay kariyer olanakları
 • Kariyer tavsiyeleri

Bu etkinliğimiz tüm mezunlarımızın katılımına açık bir etkinliktir. Etkinlik duyurumuzu Üniversitemizin ve Kariyer Merkezimizin sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştireceğiz.

 

 

HABERLER
ETKİNLİKLER

FOTOĞRAF GALERİSİ
VİDEO GALERİ