İstanbul Ticaret Üniversitesi Facebook İstanbul Ticaret Üniversitesi Twitter İstanbul Ticaret Üniversitesi Instagram İstanbul Ticaret Üniversitesi LinkedIn İstanbul Ticaret Üniversitesi Youtube
Üniversite Bağış Yönetimi

İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından 2001 yılında kurulmuş olup bünyesinde 6 fakülte (İnsan ve Toplum Bilimleri, İşletme, Hukuk, İletişim, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım), İngilizce Hazırlık Bölümü ve 5 enstitü (Dış Ticaret, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Finans Enstitüsü, İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü) ile araştırma ve uygulama merkezleri yer almaktadır. Üniversitemiz, 73 öğrenci ile başladığı eğitim-öğretim hayatına 9 bin öğrencisi ve 300’e yakın akademisyeni ile devam etmektedir. Üniversitemize aşağıda belirtilen alanlarda bağış yaparak destek olabilirsiniz.

BAĞIŞ TÜRLERİ:

A -GENEL (ŞARTSIZ) BAĞIŞ
Bu alanda yapacağınız bağış ile ihtiyaç duyulan alanların öncelik durumuna göre ihtiyaçlarının temin edilmesi hususunda katkı sağlamış olacaksınız.

 

B- ŞARTLI BAĞIŞ

Bu alanda yapacağınız bağış ile aşağıda belirtilen alanların öncelik durumuna göre ihtiyaçlarının temin edilmesi hususunda katkı sağlamış olacaksınız.

1-KÜTÜPHANE VE BURS BAĞIŞI:

  • Kütüphane: Kütüphanemize yapacağınız bağışlar ile öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve diğer kullanıcılarımızın faydalanmakta oldukları kütüphane kaynaklarının zenginleştirilmesine katkı sağlamış olacaksınız.
  • Öğrenci Bursu: Öğrenci Bursuna yapacağınız bağışlar, başarılı öğrencilerimiz desteklenmesi ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin için öncelik durumuna göre ihtiyaçlarının temin edilmesi hususunda katkı sağlamış olacaksınız.

2-FAKÜLTE VE ENSTİTÜ BAZLI BAĞIŞ:

Bu alanda yapacağınız bağış ile aşağıda belirtilen fakültelerin araştırma, inceleme, saha vb. çalışmalarına katkı sağlamış olacaksınız.

·        İşletme Fakültesi ·        Sosyal Bilimler Enstitüsü
·        Mühendislik Fakültesi ·        Fen Bilimleri Enstitüsü
·        Hukuk Fakültesi ·        Dış Ticaret Enstitüsü
·        İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ·        Finans Enstitüsü
·        Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ·        İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü
·        İletişim Fakültesi
·        İngilizce Hazırlık Okulu

 

3-KAMPÜS BAZLI BAĞIŞ:

Bu alanda yapacağınız bağış ile aşağıda belirtilen yerleşkelerimizin öncelikli ihtiyaçlarının temin edilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

·        Küçükyalı Yerleşkesi ·        Sütlüce Yerleşkesi

 

4-BİLİMSEL ARAŞTIRMA (AR-GE) BAĞIŞI:

Bu alanda yapacağınız bağış ile araştırma projelerinin araştırma, inceleme, saha vb. çalışmalarına katkı sağlamış olacaksınız.

·        Akademik Araştırma Projesi ·        Öğrenci Araştırma Projesi

 

5-SOSYAL SORUMLULUK BAĞIŞI:

Bu alanda yapacağınız ile üniversitemizin veya öğrencilerimizin sosyal sorumluluk adına yapacağı çalışmalara katkı sağlamış olacaksınız.

·        Öğrenci Kulüpleri

 

NAKİT BAĞIŞI:
Bağışlarınızı aşağıda belirtilmiş olan üniversitemizin hesabına Havale/EFT yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. Havale/EFT yaparken açıklama kısmına bağış türünün adını belirtmenizi rica ederiz.
Hesap bilgisi
Banka ve Hesap adı Vakıfbank / İstanbul Ticaret Üniversitesi
IBAN no TR88 0001 5001 5800 7296 0934 33
Hesap no 001 5800 7296 0934 33
Açıklama (Şahıs ise) İlgili tutar ..(xxxx)…TC nolu ..(ad-soyad)..  tarafından ..(şartlı/ şartsız)..bağış olarak yatırılmıştır
Açıklama (Firma ise) İlgili tutar……..Vergi nolu…… ünvanlı firma tarafından tarafından ..(şartlı/ şartsız)..bağış olarak yatırılmıştır