TR EN

Üniversite Bağış Yönetimi

İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından 2001 yılında kurulmuş olup bünyesinde 6 fakülte (İnsan ve Toplum Bilimleri, İşletme, Hukuk, İletişim, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım), İngilizce Hazırlık Bölümü ve 5 enstitü (Dış Ticaret, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Finans Enstitüsü, İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü) ile araştırma ve uygulama merkezleri yer almaktadır. Üniversitemiz, 73 öğrenci ile başladığı eğitim-öğretim hayatına 9 bin öğrencisi ve 300’e yakın akademisyeni ile devam etmektedir. Üniversitemize aşağıda belirtilen alanlarda bağış yaparak destek olabilirsiniz.

BAĞIŞ TÜRLERİ:

A -GENEL (ŞARTSIZ) BAĞIŞ
Bu alanda yapacağınız bağış ile ihtiyaç duyulan alanların öncelik durumuna göre ihtiyaçlarının temin edilmesi hususunda katkı sağlamış olacaksınız.

 

B- ŞARTLI BAĞIŞ

Bu alanda yapacağınız bağış ile aşağıda belirtilen alanların öncelik durumuna göre ihtiyaçlarının temin edilmesi hususunda katkı sağlamış olacaksınız.

1-KÜTÜPHANE VE BURS BAĞIŞI:

  • Kütüphane: Kütüphanemize yapacağınız bağışlar ile öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve diğer kullanıcılarımızın faydalanmakta oldukları kütüphane kaynaklarının zenginleştirilmesine katkı sağlamış olacaksınız.
  • Öğrenci Bursu: Öğrenci Bursuna yapacağınız bağışlar, başarılı öğrencilerimiz desteklenmesi ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin için öncelik durumuna göre ihtiyaçlarının temin edilmesi hususunda katkı sağlamış olacaksınız.

2-FAKÜLTE VE ENSTİTÜ BAZLI BAĞIŞ:

Bu alanda yapacağınız bağış ile aşağıda belirtilen fakültelerin araştırma, inceleme, saha vb. çalışmalarına katkı sağlamış olacaksınız.

·        İşletme Fakültesi ·        Sosyal Bilimler Enstitüsü
·        Mühendislik Fakültesi ·        Fen Bilimleri Enstitüsü
·        Hukuk Fakültesi ·        Dış Ticaret Enstitüsü
·        İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ·        Finans Enstitüsü
·        Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ·        İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü
·        İletişim Fakültesi
·        İngilizce Hazırlık Okulu

 

3-KAMPÜS BAZLI BAĞIŞ:

Bu alanda yapacağınız bağış ile aşağıda belirtilen yerleşkelerimizin öncelikli ihtiyaçlarının temin edilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

·        Küçükyalı Yerleşkesi ·        Sütlüce Yerleşkesi

 

4-BİLİMSEL ARAŞTIRMA (AR-GE) BAĞIŞI:

Bu alanda yapacağınız bağış ile araştırma projelerinin araştırma, inceleme, saha vb. çalışmalarına katkı sağlamış olacaksınız.

·        Akademik Araştırma Projesi ·        Öğrenci Araştırma Projesi

 

5-SOSYAL SORUMLULUK BAĞIŞI:

Bu alanda yapacağınız ile üniversitemizin veya öğrencilerimizin sosyal sorumluluk adına yapacağı çalışmalara katkı sağlamış olacaksınız.

·        Öğrenci Kulüpleri

 

NAKİT BAĞIŞI:
Bağışlarınızı aşağıda belirtilmiş olan üniversitemizin hesabına Havale/EFT yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. Havale/EFT yaparken açıklama kısmına bağış türünün adını belirtmenizi rica ederiz.
Hesap bilgisi
Banka ve Hesap adı Vakıfbank / İstanbul Ticaret Üniversitesi
IBAN no TR88 0001 5001 5800 7296 0934 33
Hesap no 001 5800 7296 0934 33
Açıklama (Şahıs ise) İlgili tutar ..(xxxx)…TC nolu ..(ad-soyad)..  tarafından ..(şartlı/ şartsız)..bağış olarak yatırılmıştır
Açıklama (Firma ise) İlgili tutar……..Vergi nolu…… ünvanlı firma tarafından tarafından ..(şartlı/ şartsız)..bağış olarak yatırılmıştır