İstanbul Ticaret Üniversitesi Facebook İstanbul Ticaret Üniversitesi Twitter İstanbul Ticaret Üniversitesi Instagram İstanbul Ticaret Üniversitesi LinkedIn İstanbul Ticaret Üniversitesi Youtube
Mütevelli Heyeti Başkanının Mesajı

öztür oran

Sizleri,
Deneyimle Birleşen Eğitime Davet Ediyorum!

      Üniversiteleri bilgi ve deneyim merkezi yapan bazı özellikler vardır. Nitelikli akademik kadro, iyi bir eğitim, yeterli donanıma sahip yerleşkeler ve sağlam altyapı bunlardan bazıları. Diğer yandan sosyal ve kültürel aktiviteler de üniversite eğitiminin ayrılmaz parçalarıdır.
 
      Ama tüm bunlar bir yana, asıl mesele üniversiteleri hayatın içinde eğitim veren kurumlar haline getirmektir. Bir dünya üniversitesi için temel gaye; bilginin sonsuz deryasını, hayatın somut gerçekleriyle buluşturmaktır.
 
   İşte İstanbul Ticaret Üniversitesi, bu anlamda farkını ortaya koyuyor. Akademik bilgiyi iş hayatıyla buluştururken ekonominin tam kalbinde eğitim veriyor. Deneyimi, eğitimle bir araya getiren bu yaklaşım, üniversitemizi geleceğe taşıyor.
 
      2001 yılında 73 öğrencimizle yaktığımız bu eğitim meşalesi, bugün 9000 öğrenciyle yarınlara yürüyor. İstanbul Ticaret Odasının 139 yıllık köklü tarihi ve 420 bini aşkın üyesini gücü, üniversitemizin arkasında duruyor. Geçmişten aldığımız miras, umut dolu bir geleceğe uzanıyor.
 
     Bizler… Büyük bir aile olarak, yeni hedeflere yelken açıyoruz. Sizleri de deneyimle birleşen bu eğitime davet ediyorum.
 
Saygı ve selamlarımla,
 
Öztürk ORAN
İstanbul Ticaret Üniversitesi
Mütevelli Heyet Başkanı