İŞLETME FAKÜLTESİ TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ
Anasayfa

Bölümün amacı, turizm sektöründe kariyer yapmaya ilgi duyan, insan ilişkilerinde güçlü, teknoloji ile barışık, hizmet yönelimli, çalıştıkları işletmelerde seyahat organizasyonu, ön büro, mutfak, kat hizmetleri, teknik hizmetler, satış pazarlama ve ağırlama işlevlerini iyi bilen, otelcilik ve seyahat acentacılığı anlayışını kavramış, uluslararası bakış açısına sahip girişimci profesyoneller ve yöneticiler yetiştirmektir.

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü, eğitim uygulamalarında ve hizmet arzında deneyimi, yeniliği, araştırmacılığı ve sonuç almayı ilke edinmiştir. Bu özellikleriyle hizmet üretimine, değer katmada, yaratıcılıkta, yeniliklere açık olmada öncülük yapmakta ve öğrencilerini yaratıcı olmaya, etkin ve verimli çalışmaya yönlendirmektedir.

Kullanılan araç ve yöntem ve uygulamalar açısından, ‘’Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’’ hem yapısal, ham de kuramsal anlamda kendine özgü özellikler içerir. Çağımızda hızlı karar vermek, deneyimlerden yeni uygulamalar geliştirmek önem kazanmıştır. Bu nedenle, öğrencilerimiz daha mezun olmadan üretken, insana değer veren, yaratıcı ve deneyimli kişiler olarak iş yaşamına hazırlanırlar.

Bölümümüz; öğrencilerini, öğretim üyelerini, üniversite yönetimini, sektörden staj ve uygulama eğitimi aldığımız işletmeleri memnun etmeyi önemli bir görev sayar, bu anlayış ve yaklaşımla hareket eder.

Prof. Dr. Nüzhet Kahraman
Bölüm Başkanı V.

BÖLÜM HABERLERİ
BÖLÜM ETKİNLİKLERİ

FOTOĞRAF GALERİSİ
VİDEO GALERİ
BÖLÜM DUYURULARI
8
May
Yiyecek Üretim Yönetimi Ödev Konuları Eklendi!
6
May
Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü Ödev Konuları Eklendi!
5
May
Turizm Yatırım Projeleri Analizi Ödev Konuları Eklendi!
5
May
Turizm Politikası ve Planlaması Ödev Konuları Eklendi!