İŞLETME FAKÜLTESİ FİNANS VE BANKACILIK İngilizce
Anasayfa

Finans ve Bankacılık Bölümü

Finans ve Bankacılık Bölümümüz geleceğin işadamlarını, bankacılık ve finans profesyonellerini ve akademisyenlerini yetiştirmektedir. Bölümümüzün güçlü akademik kadrosu, lisans eğitimlerinin yanı sıra, Üniversitemizin Finans Enstitüsü bünyesinde yüksek lisans ve lisans eğitimlerini de sürdürmektedir.

Türkiye’de ilk ve tek olan Finans Enstitüsü bünyesinde Finans, Bankacılık, Sermaye Piyasası, Sigorta ve Risk Yönetimi uzmanlık alanları bulunmaktadır.

Akademi ve sektör deneyimine sahip akademik kadromuz çağın inovatif öğrenme teknikleri ile uygulama ve teoriyi birleştirerek öğrencileri eğitmektedir. Bölümümüz ve akademik kadromuz sektör ile iç içedir.

Vakıfbank işbirliği ile kurulan “Şube Simülasyon ve Uygulama Laboratuvarı” ında geliştirilen özel yazılım sayesinde öğrencilere uygulamalı olarak gerçek Bankacılık deneyimi yaşatılmaktadır. Dersler uzun yıllardır sektörde üst düzey yöneticilik deneyimine sahip öğretim üyeleri tarafından verilmektedir.

Ayrıca Sermaye Piyasası alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler Borsa İstanbul işbirliği ile kurulan BISTLAB laboratuvarında Reuters Eikon, Matriks, EViews gibi sektörde yaygın olan kullanılan veri tabanları ve istatistik programları üzerinden eğitim almaktadırlar. Bu sayede öğrenciler daha iş yaşamına başlamadan sermaye piyasası ve bankacılık uygulamalarını hayata geçirme imkânına sahip olmaktadır. Bunun yanında öğrencilerimiz üniversitenin kurucu iradesi olan İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Finansal Sektör Komitesi ile doğrudan irtibat kurmaktadırlar. Bu kapsamda başarılı öğrencilerimize yurt dışı eğitim ve gezi imkanları sunulmaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz gerek İTO’nun kendi bünyesinde gerekse İTO üyesinde binlerce seçkin şirkette iş ve staj imkanları elde etmektedirler.

Bölümümüzün eğitim dili 2020 yılı itibarıyla İngilizce olmuştur. Bunun nedeni öğrencilerimizin uluslararası piyasalara entegrasyonu ve İstanbul’un Uluslararası bir Finans Merkezi haline getirilmesi hedefine yönelik nitelikli iş gücü teminidir. Bölüm olarak öğrencilerin uluslararası araştırmacıların ve sektör profesyonellerinin deneyimlerinden faydalanmasını sağlamak adına seminer ve çalıştaylar düzenlenmektedir. Ayrıca dileyen ve şartları yerine getiren öğrenciler Avrupa’nın en önde gelen üniversitelerinden Frankfurt School of Finance & Management yaz okuluna anlaşmalı olarak katılma ve deneyim elde etme imkanına sahiptirler.

Ulusal ve uluslararası piyasalardaki hızlı değişimi yakalamak için, finans ve bankacılık sektörlerinde yer almak isteyen adayları uygulama ve teorinin birleştiği adres Finans ve Bankacılık Bölümüne davet ediyoruz.

 

Prof.Dr. Serkan ÇANKAYA
Bölüm Başkanı
444 0 413 / 4369
BÖLÜM HABERLERİ
BÖLÜM ETKİNLİKLERİ

FOTOĞRAF GALERİSİ
VİDEO GALERİ
BÖLÜM DUYURULARI
5
Kas
İşletme Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi Vize Sınav Programı
1
Kas
CFA® Programı ile Kariyer Güveni
6
Eki
CFA® Programı ile Kariyer Güveni
13
May
Lisans Programlarında Yarıyıl Sonu Sınavlarının Online Yapılması Hk.