İNGİLİZCE HAZIRLIK
Anasayfa

GENEL BİLGİ 

Üniversitemizin İngilizce Hazırlık Programı’nda verilen eğitim öğretimin amacı; öğrencilerimize kayıtlı oldukları lisans programlarının ön gördüğü İngilizce ders ve diğer öğrenme etkinliklerini takip edebilme, kendi bölümleriyle ilgili alan makalelerini anlayabilme, katılım gösterilen konferans, seminer ve tartışmalara katkıda bulunabilme, mesleki ve sosyal hayatta gerekli olan İngilizce yazılı ve sözlü iletişimi kurabilme yetkinliğini kazandırmaktır. Öğrencilerimize akademik disiplinleriyle daha uyumlu ihtiyaç temelli programlar geliştirilmekte ve uygulanmaktadır. Öğretim Dili tamamen ya da kısmi İngilizce olan programlarda İngilizce Hazırlık programı zorunludur. Program içeriğimiz, Genel Amaçlı İngilizceden, Genel Akademik Amaçlı İngilizceye geçiş şeklindedir. Lisans programları ile ilgili olan Akademik Mesleki Amaçlı İngilizce dersleri ise son kurda,  müfredatımız içine yerleştirilmiştir. Öğrencilerimize verilen dil desteği fakültelerinde de Mesleki İngilizce destekli olarak devam etmektedir.

İngilizce Dil Hazırlık Programı toplam dört kurdan oluşur: Öğrenciler akademik yılın başında Yerleştirme Sınavı’nın sonuçlarına göre dört düzeyden birine yerleştirilirler. İngilizce Hazırlık Programı’nı tamamlamak ve lisans programına başlayabilmek için öğrencinin 4. Düzeyi başarıyla bitirmesi ya da yeterlilik sınavını geçmesi gerekmektedir. İngilizce Hazırlık Programı tarafından hazırlanan İngilizce Yeterlilik sınavını geçen ya da YÖK’ün kabul etmiş olduğu uluslararası geçerliliği olan sınav sonuçlarını bize ileten öğrencilerimiz Hazırlıktan muaf olmaktadır. Kurlar ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir;

A1+ A2 = 16 Hafta

A2 = 8 Hafta

B1 = 8 Hafta

B2 = 8 Hafta

 

Ders içi uygulanan faaliyetler kadar, ders dışı projelerde sürekli olarak uygulanmakta ve takibi yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz lisans eğitimleri boyunca da genel ve mesleki amaçlı İngilizce eğitimlerine devam edebilecekler ve lisans eğitimleri sonrasında ulusal ya da uluslararası alanda yüksek lisans ve doktora programlarına katılabilmek için gerekli olan İngilizce seviyesine ulaşabileceklerdir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı, dünyanın en saygın kalite akreditasyon kurumlarından biri olan İngiliz ’Pearson Assured’ Uluslararası Kalite Akreditasyonuna sahiptir ve İngilizce Hazırlık Programını başarıyla bitiren tüm öğrenciler, uluslararası platformda tanınırlığı olan ’Pearson Assured’ sertifikası almaya hak kazanırlar.

 

Müge ÇETİNKAYA

İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü

  • İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI ÜNİVERSİTEMİZİN KÜÇÜKYALI YERLEŞKESİNDEDİR.
BÖLÜM HABERLERİ
BÖLÜM ETKİNLİKLERİ

Birşey Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız sayfa bulunamadı


FOTOĞRAF GALERİSİ
VİDEO GALERİ
BÖLÜM DUYURULARI
9
Eyl
2021-2022 English Proficiency – Placement Online Exam Procedures and Principles
6
Eyl
2021-2022 İngilizce Hazırlık Program Bilgileri
6
Eyl
2021-2022 İngilizce Hazırlık Programı Akademik Takvimi
6
Eyl
2021-2022 İngilizce Hazırlık Yeterlilik ve Yerleştirme Online Sınav Kılavuzu
11
Tem
İngilizce Hazırlık Programını Tamamlayan Öğrenciler için Yaz Çalışmaları