SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
Üniversitelerarası Müsabakalar

2018 – 2019 Akademik Yılı içerisinde takımlarımız katıldığı Ulusal Müsabakalarda 3 Şampiyonluk Kupası, 5 İkincilik Kupası, 3 Üçüncülük Kupası kazanırken, toplamda sporcularımız 5 Adet Altın, 10 Adet Gümüş, 12 Adet Bronz olmak üzere toplam 27 Madalya kazanmıştır.

Uluslararası müsabakalarda ise Erkek Karate Kata Takımımız Avrupa ikincisi, Erkek Karate Kumite Takımımız Avrupa üçüncüsü olmuştur.

Üniversite Takımlarımızın Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversitelerarası müsabakalarda kazandıkları başarılar aşağıdaki gibidir:

KADIN VOLEYBOL TAKIMI

  • Süper Lig Türkiye Şampiyonluğu

KARATE TAKIMI

  • Erkek Kata Takımı Türkiye İkinciliği
  • Kadın Kumite Takımı Türkiye Üçüncülüğü
  • Erkek Kumite Takımı Türkiye Üçüncülüğü
  • Selva Nur AKKURT – Ferdi Kumite Birincliği
  • Şükrü Onur DEMİR – Ferdi Kumite Birinciliği
  • Kadri TOLAY – Ferdi Kumite İkinciliği
  • Feride Tuğba ÇOŞKUN – Ferdi Kumite İkinciliği
  • Mustafa ÖZYILDIZ – Ferdi Kumite İkinciliği
  • Yücel ŞENTÜRK – Ferdi Kumite Üçüncülüğü

2019 AVRUPA KARATE ŞAMPİYONASI

  • Erkek Karate Kata Takımımız Avrupa ikinciliği
  • Erkek Karate Kumite Takımımız Avrupa üçüncülüğü

ERKEK BASKETBOL TAKIMI

  • 1.Lig grup müsabakaları İstanbul Şampiyonluğu
  • 1.Lig Türkiye İkinciliği

Takımımız bu başarısı ile üst lige terfi ederek, 2019 – 2020 Sezonu spor faaliyetleri içerisinde Süper Lig müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

BASKETBOL 3X3 ERKEK TAKIMI

  • Türkiye ikinciliği

BASKETBOL 3X3 KADIN TAKIMI

  • Türkiye Şampiyonluğu, UNİLİG Türkiye İkinciliği

YÜZME

  • Öğrencilerimizden Duygu ÖZDEMİR 400mt Karışık Yüzme Türkiye İkinciliği, 100mt kurbağalama Türkiye üçüncülüğü, 50mt kurbağalama Türkiye üçüncülüğü, 200mt kurbağalama Türkiye üçüncülüğü
  • Öğrencilerimizden Tunay Gökçe MUTLU 400mt Karışık Yüzme Türkiye üçüncülüğü

ATLETZİM

  • Öğrencilerimizden Rabia Oya TAMTEKİN 3 adım atlama branşında Türkiye üçüncülüğü

BİLEK GÜREŞİ

  • Öğrencimiz Yusuf MENTEŞ Türkiye Üçüncülüğü

BOKS

  • Öğrencimiz Ersel KOÇMAN Türkiye Üçüncülüğü

GÜREŞ

  • Öğrencimiz Mesut AKSOY Türkiye üçüncülüğü

OKÇULUK

  • Öğrencilerimiz Safiye Yağmur YÜZGEÇGÖLÜ Okçuluk / Makaralı Yay Türkiye İkinciliği kazanmıştır.