SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
✕ Kapat
Öğrenci Etkinlikleri

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Kalbi Öğrenci Topluluklarında Atıyor.

Üniversite eğitimi sürecinde, akademik öğrenimin yanı sıra ders dışı zamanlarda, kişisel gelişimi sağlayacak entelektüel, kültürel, sosyal, sportif faaliyetler büyük önem taşımaktadır. Kültürel, sosyal ve sportif faaliyetler öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkartmakta ve çok boyutlu bir gelişim imkânı sunmaktadır. Özellikle üniversite ortamında faaliyet gösteren öğrenci toplulukları , öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimine önemli katkılarda bulunmaktadır. Topluluklar, sektörel, bilimsel, kültürel ve sanatsal konularda bilgi paylaşımını gerçekleştirerek, üniversite hayatının vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, öğrencilerin kültürel ve sosyal gelişimlerine büyük önem vermektedir. Üniversitemizde eğitim, öğretim ve bilimsel araştırmaların yanı sıra, kültürel ve sosyal etkinlikler de teşvik edilmekte ve desteklenmektedir.

Üniversitemiz bünyesinde öğrencilerimiz topluluk faaliyetleri kapsamında kültürel, sportif, sanatsal alanlarda faaliyetler düzenlemekte ve üniversiteler arası festivallere, turnuva ve yarışmalara katılmaktadır. Topluluklarımız üniversitemizde Türkiye çapında turnuva, yarışma ve festivaller düzenleyerek önemli çalışmalara imza atmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde toplam 52 öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Topluluklar alanlarında İstanbul ve Türkiye genelinde başarılı çalışma ve projelere imza atmaktadırlar. Düzenledikleri bilimsel toplantı, açık oturum, panel, söyleşi ve gösterilerle kamuoyunu ülke ve dünya sorunlarından haberdar etmektedirler.