İstanbul Ticaret Üniversitesi Facebook İstanbul Ticaret Üniversitesi Twitter İstanbul Ticaret Üniversitesi Instagram İstanbul Ticaret Üniversitesi LinkedIn İstanbul Ticaret Üniversitesi Youtube

%100 Türkçe Bölümler Genel İngilizce 1 Ders Açıklaması ve Muafiyet Sınavı Hakkında

Sevgili Öğrenciler,

LNG101 kodlu Genel İngilizce 1(GÜZ) ve LNG 101 Genel İngilizce 2(BAHAR) dersleriniz uzaktan eğitim sistemimize yüklenen slaytlar/dersler üzerinden sadece sizin takibinizle devam edecektir. Bu durumda hoca ile yüz yüze herhangi bir etkileşim olmayacaktır. Dersleri her hafta tek tek takip etmeniz çok önemlidir. Ders takibinden her hafta belirli bir not alacaksınız. Dönem boyunca DERS TAKİBİ (%10 ) 1 QUIZ (%10 ) ( ÇKS –KISA SINAV ) 1 VİZE ( %20 ) ve 1 FİNAL SINAVI ( %60 ) olacaksınız. Vize ve Final sınavı öncesi iki saatlik tekrar dersi CANLI ONLINE DERS olarak sistem ÜZERİNDEN YAPILACAK OLUP, TARİHİ SİZLER İLE PAYLAŞILACAKTIR.

Dersler başlayınca seçeceğiniz gerek mail / sistem içinden gerek mobil araçlar üzerinden sık sık iletişim halinde olacağız.

MUAFIYET SINAVI HAKKINDA

Genel İngilizce 101 (GÜZ) dersinden MUAF olmak isteyen öğrenciler 2 EKİM Cumartesi saat 11.00 ‘da uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden yapılacak ONLINE sınava katılabilirler. BU sınavdan CC ve üzerinde alanların ders dönem sonu notu ortalamanıza direk olarak işlenmekte ve bu dersten MUAF sayılmaktasınız.

Fakat F /DF / DD / CD NOTLARINDAN BİRİNİ ALDIĞINIZ TAKDİRDE FAKULTENİZE DİLEKÇE YAZARAK BU NOTU KANUL ETMEDİĞİNİZİ VE DERSLERE DEVAM ETMEK İSTEDİĞİNİZİ BELİRTMEK ZORUNDASINIZ AKSI TAKDIRDE HEM BU NOTLAR ORTALAMANIZA GEÇER HEM DE DERSLERE DEVAM EDEMEZSİNİZ.

GENEL İngilizce 102 Bahar dönemi muafiyet sınavı ikinci dönemin başında uygulanacaktır.

Hepinize sağlıklı ve başarılı bir yıl dileriz.