İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne Yeni Akademisyenler

12 Ekim 2021

Bu sene 20’nci yılını kutlayan İstanbul Ticaret Üniversitesi akademik kadrosuna güçlü isimleri dahil etmeye devam ediyor. Psikoloji alanında çalışmaları ile tanınan Prof. Dr. Ayşe Ayçiçeği Dinn ve Prof. Dr. Telat Gül Şendil Psikoloji bölümü, mimarlık alanının duayenlerinden Prof. Dr. Hüseyin Cengiz Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümü, Prof. Dr. Nedim Tutkun ve Mehmet Hakan Hocaoğlu ise Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü akademisyenleri arasına katıldı.

Ayrıca Dr. Öğr. Üyesi Kamala Valiyeva ve Dr. Öğr. Üyesi Zebiniso Kamalova da İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’ne atandı. Akademik kadrosunu sürekli yeni isimlerle güçlendiren İstanbul Ticaret Üniversitesi, çok sayıda araştırma görevlisi de alarak öğretim ve araştırma faaliyetlerinde kaliteyi arttırmayı amaçlıyor. Yeni alımlarla birlikte akademisyen başına düşen öğrenci sayısıyla da en iyi vakıf üniversiteleri arasına girdi.

Üniversitede kurum içi yükseltmeler de yapıldı. Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın, Doç. Dr. İlker Kıymetli Şen ve Doç. Dr. Öykü Necla İyigün profesör olurken Adnan Veysel Ertemel, Aşkım Nurdan Tümbek Tekeoğlu, Didem Zeynep Bayazıt, Başak Erdem, Duygu Celayir, Fatma Serab Onursal, Genay Karakaya, Gözde Yangınlar, Hicabi Ersoy, Şefik Memiş, Mustafa Cem Kasapbaşı ve Recep Bildik ise doçent ünvanını aldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi geçtiğimiz aylarda da  Prof. Dr. Rüstem Aşkın, Prof. Dr. Ömer Torlak, Prof. Dr. Ali Cem Budak, Prof. Dr. Füsun Alver, Prof. Dr. Şahin Akıncı, Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün, Prof. Dr. Yusuf Balcı ve Prof. Dr. Ömer Bolat’ı akademik kadrosuna katmıştı.