İstanbul Ticaret Üniversitesi Facebook İstanbul Ticaret Üniversitesi Twitter İstanbul Ticaret Üniversitesi Instagram İstanbul Ticaret Üniversitesi LinkedIn İstanbul Ticaret Üniversitesi Youtube

Üniversitemiz Kuyumculuk Sektörüne Eleman Yetiştirecek

İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Cevherun Kuyumculuk arasında kuyumculuk sektörüne kalifiye eleman yetiştirilecek sertifika programı için işbirliği protokolü imzalandı. Sütlüce Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdül Halim Zaim,  Cevherun Kuyumculuk kurucusu Cevat Genç ve üniversitemiz akademisyenlerinden Doç. Dr. Hanifi Parlar katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Abdül Halim Zaim, bu iş birliği ile dünya çapında markalaşmaya katkı sağlayarak sektöre de yetişmiş eleman kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cevherun Kuyumculuk kurucusu Cevat Genç ise ‘yetenek okulu’ anlamına da gelen markalarının Türkiye’de 24 ayar altın işleme ustasının bir elin parmaklarını geçmediğinden, bu özel mesleğin kaybolmaması adına gösterdikleri çabada bu imza töreninin daha da değerli olduğunu vurguladı.

ABD’de, Çin’de ve Hong Kong’da olmak üzere pek çok ülkeye ihracat yapan Cevherun kurucusu Genç, “Bu eğitim sayesinde sektörde yaşanan kalifiye eleman sorunu önemli ölçüde çözüleceği için mutlu ve heyecanlıyız’’ dedi.

İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Cevherun Kuyumculuk arasında imzalanan protokole göre katılımcılar bir kurs gününde 8 saat, bir ayda toplam 96 saat eğitim programı sonucunda İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden sertifika almaya hak kazanacak.