İstanbul Ticaret Üniversitesi Facebook İstanbul Ticaret Üniversitesi Twitter İstanbul Ticaret Üniversitesi Instagram İstanbul Ticaret Üniversitesi LinkedIn İstanbul Ticaret Üniversitesi Youtube

İstanbul Ticaret Üniversitesi Ailesi İftarda Buluştu, hedef ve motivasyon tazeledi.

“Hedefimiz ilk 10”

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin 350’ye yakın akademik ve idari personelinin katılımıyla gerçekleşen geleneksel iftar programlarına ‘İlk 10 üniversite arasına girme hedefi’ damga vurdu. Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. İsrafil Kuralay, “Rektörümüz Prof.Dr. Abdülhamit Avşar’ın koyduğu yüksek hedeflere ulaşmak için önümüzde hiçbir engel görmüyorum. İTO Başkanımız Şekib Avdagiç ve İTO Yönetim Kurulumuz da bu hedeflere tam destek veriyor.” dedi.

Sütlüce ve Küçükyalı Yerleşkeleri’nde gerçekleştirilen iftar programlarına Mütevelli Heyet Başkanı Dr. İsrafil Kuralay, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhamit Avşar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Hakan Hocaoğlu ile Prof. Dr. Rahmi Deniz Özbay, Genel Sekreter Erdal Cesar’ın yanı sıra fakülte dekanları ile daire başkanlarının da aralarında olduğu akademik, idari yönetici ve çalışanlar katıldı. Sütlüce Yerleşkesi’nde düzenlenen iftara Mütevelli Heyet Üyeleri; İTO Meclis Başkanı Dr. Erhan Erken, Mütevelli Heyet Başkan Vekili Yusuf Cevahir, Mehmet Develioğlu, Bilal Topçu, Doç.Dr. Vahdettin Işık da iştirak etti.
350’ye yakın akademisyen ve idari personelin katılımıyla gerçekleşen geleneksel iftar yemeğinde konuşma yapan İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhamit Avşar; her konuda her zaman üniversitenin yanında ve destekçisi olan Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Kuralay’a ve Mütevelli Heyet Üyelerine iftar davetine katılımları nedeniyle teşekkür etti.
HEDEF İLK 10
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin gelecek planları ve hedeflerini hatırlatan Prof. Dr. Avşar, üniversitenin akademik ve idari kadrolarında da üniversitenin parlak geleceğine olan inancı görmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Prof. Dr. Avşar, “Üniversitemizi Türkiye’de ilk 10 üniversite arasına sokmak gibi bir hayalimiz var. Hedefimiz önce Vakıf üniversiteleri, daha sonra tüm üniversiteler arasında ilk 10’da olmak. Bu hedefe hemen ulaşamayabiliriz ama bunun için inançla yola çıktık ve çalışıyoruz.” dedi.
HİÇ BİR ENGEL YOK
İstanbul Ticaret Üniversitesi personeli ile çeşitli vesilelerle bir araya gelmekten mutlu olduklarını kaydeden Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Kuralay, bu buluşmaları daha sık hale getirmek istediklerini kaydetti. Dr. Kuralay, şöyle konuştu: “Rektörümüzün koyduğu yüksek hedeflere ulaşmak için önümüzde hiçbir engelin olmadığını görüyorum. İstanbul Ticaret Odası Başkanımız Şekib Avdagiç ve İTO Yönetim Kurulumuz da bu hedeflere tam destek veriyor.”

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER PAYLAŞILDI
İftar yemeğinin ardından Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Kuralay ve Rektör Prof. Dr. Avşar, iftar davetine icabet eden akademisyen ve idari çalışanların sorularını karşılıklı sohbet ortamında cevaplandırdı, öneri ve taleplerini dinledi. Dr. Kuralay üniversitenin yönetimini bir bütün olarak değerlendirdiklerini, Mütevelli Heyeti ile akademisyeni ile idari kadrosu ile herkesin İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde emeği olduğunu ve herkesin emeğinin çok kıymetli olduğunu ifade etti.

Geleneksel iftar programları, üniversite Mütevelli, Akademik ve İdari yönetiminin akademik ve idari personelin samimi ve sıcak bir ortamda çay sohbetleriyle sona erdi.