İstanbul Ticaret Üniversitesi Facebook İstanbul Ticaret Üniversitesi Twitter İstanbul Ticaret Üniversitesi Instagram İstanbul Ticaret Üniversitesi LinkedIn İstanbul Ticaret Üniversitesi Youtube

Başkonsolos, Kazak öğrencileri yalnız bırakmadı

Kazakistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Nuriddin Amankul üniversitemizde, Kazakistan vatandaşı öğrencilerle buluştu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesinde gerçekleşen toplantı, üniversitemizde eğitim gören 74 ve diğer Üniversitelerde eğitim gören Kazakistanlı öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlendi.

Amankul toplantıda, bugüne kadar Kazakistanlı öğrenciler için yaptıkları toplantıları, etkinlikleri anlattı ve öğrencilerin aralarında dayanışma grupları kurmalarını istedi.

Başkonsolos Amankul, Türkiye’ye Üniversite eğitimi için gelen bazı Kazakistanlıların, kayıt sürecinde sorun yaşamamak adına aracı kurumlar kanalıyla Türkiye’ye geldiklerini ve bu konuda mağduriyet yaşadıklarını ifade etti.

Bu bağlamda, Kazakistan’dan üniversitemize eğitim için gelmek isteyen öğrencilerin aracı kurumlardan destek almalarına gerek olmadığını, İstanbul Ticaret Üniversitesi web sitesi üzerinden başvuru yapmalarının yeterli olacağını söyledi.

Kazakistanlı öğrencilerin, önerilerini ve şikayetlerini ifade etme fırsatı bulduğu toplantı, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.