BİLAL TOPÇU

1981 Üsküdar’da doğan Bilal TOPÇU Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Lisans derecesini Sakarya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimine Medeniyet Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde halen devam etmektedir.

Sayın TOPÇU, ABD’de özel bir şirkette 3 sene Bölge Müdürlükleri ve ithalat-toptan satış müdürlüğü yaptıktan sonra Türkiye’ye dönmüş ve zincir market ve otomotiv sektöründeki şirketlerde yöneticilik ve finans müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Siyasi kariyerine 2009’da İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı ile başlamış ve 2011 Genel Seçimlerinde İstanbul 1. bölge milletvekili adayı, 2012-2015- İstanbul il yönetim kurulu üyeliği ve teşkilat başkanlığı, 2016-2018 yılları arasında da T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Danışmanı görevlerinde bulunmuştur. 12 Eylül 2018 tarihinde Teknopark İstanbul Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Medeniyet Üniversitesi Mezunlar ve Mensuplar Derneği Kurucu Başkanı, Dünya Etnospor Konfederasyonu Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyelikleri devam etmektedir.

Evli 2 çocuk sahibi olan Sayın TOPÇU ileri derecede İngilizce bilmektedir.